SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem’den “Sigorta Haftası” mesajı

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Ahmet Nedim Erdem Sigorta Haftası’na yönelik açıklamada bulundu. Erdem, “Sigortalılık oranının artması sadece ekonominin gelişmesine değil aynı zamanda sosyal yapının muhafaza edilmesine de katkı sağlamaktadır.” dedi.

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Ahmet Nedim Erdem, Sigorta Haftası’na yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sigortalılık oranının artması sadece ekonominin gelişmesine değil aynı zamanda sosyal yapının muhafaza edilmesine de katkı sağlamaktadır. Yaşadığımız doğal afetler göstermektedir ki, afet öncesi hazırlıkların yapılması ve sonrasında toplumun yaralarının sarılmasında sigorta sistemi büyük öneme sahiptir.

Bu çerçevede, toplumda sigorta bilincinin artırılması tüm kurum, kuruluş ve vatandaşların ortak görevidir. Bu noktada, en önemli görev biz sigorta eksperlerinin sorumluluğundadır. Eksperler olarak, kaliteli hizmet anlayışı, taraflarla doğru iletişim ve adaletli kararlarımız ile ekspertiz raporumuzu mümkün olan en kısa sürede hazırlamakla yükümlüyüz.

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi olarak, meslektaşlarımızın iş ve işlemlerinin uygun şartlarda yürütülmesinin sağlanması, mesleğimizin korunması, kurumsallaşması ve hak ettiği değerlere ulaşması için gerekli tüm çalışmaları, icraatları gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, meslektaşlarımız başta olmak üzere, sigortalılar, sigorta şirketi yetkili ve personelleri ile ofis çalışanlarımızın Sigorta Haftasını en içten dileklerimle kutlarım.”