Allianz 3 yıldır “Türkiye’nin En Beğenilen Sigorta Şirketi’

 Allianz üç yıldır “Türkiye’nin En Beğenilen Sigorta Şirketi’

Aylin Somersan-Coqui

Allianz, Capital dergisinin bu yıl 17’ncisini düzenlediği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında Türkiye sigorta sektörünün “En Beğenilen Şirketi” seçildi. Allianz, söz konusu araştırmada 2015 yılından bu yana “En Beğenilen Sigorta Şirketi” seçiliyor.

Araştırmada, 59 sektörden 500’ün üzerinde şirketin 1 bin 400 yöneticisi, ekonomiye katkı, çalışan memnuniyeti, çalışana sunduğu sosyal imkânlar, çevreye karşı duyarlılık, finansal sağlamlık, güvenilir olma, hizmet ve ürün kalitesi, sürdürülebilirlik stratejisi, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk, yeni ürün geliştirme, iletişimde şeffaflık gibi 22 performans ölçütüne göre oy verdi.

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan-Coqui, son üç yıldır arka arkaya “En Beğenilen Sigorta Şirketi” seçilmekten onur duyduklarını belirterek, “Allianz olarak bu ve benzeri araştırmaların tüm sektörler ve şirketler için yol gösterici olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, bu tür araştırmaları en az finansal sonuçlarımız kadar önemli buluyorum. ‘En Beğenilen Sigorta Şirketi’ olmayı, müşterilerimiz için en iyiyi yapma arzumuza borçluyuz. Sektörümüzün ilk sürdürülebilirlik modelini açıklayan şirket olarak, en beğenilen şirket olma yolunda da sürdürülebilirliği hedefliyoruz. Bu unvan bizi yeni nesil sigortacılığın öncüsü olma hedefimize daha da yaklaştırıyor” diye konuştu.