BNP Paribas Cardif’ten kadın kanserlerinde farkındalık kampanyası

BNP Paribas Cardif’ten kadın kanserlerinde farkındalık kampanyası

BNP Paribas Cardif Türkiye, “Kadına Değer Sigortası” ürünü kapsamında, kadınların en çok karşılaştıkları kanser türlerinde onların yanında olduğunu gösteren ve erken teşhis kadar erken tedavinin önemine de dikkat çeken yeni bir kampanya düzenledi.

BNP Paribas Cardif, kadın kanserlerinde farkındalığı artırmak için hazırladığı kampanya filminde, sağlık sigortası olsun ya da olmasın, “Kadına Değer Sigortası” olan kadınların, kadın kanserlerinden biri için teşhis konduğunda, anında sigortadan ödeme alabildiklerinin ve bu ödemeyi tedavilerinde ya da başka maddi gereksinimleri için kullanabileceklerinin altı çiziliyor.

“Kadına Değer Sigortası”

Kadınlarda kanser türlerinin görülme sıklığı son yıllarda giderek artıyor. Standart sağlık poliçeleri sigortalıların kansere yakalanmaları durumunda tedavi giderlerini bir yere kadar karşılayabiliyor. Kişinin iş kaybına uğraması dolayısıyla oluşan maddi kayıplar ise tedavi sürecini daha da zorlaştırabiliyor. Kadınların bu zorlu süreçlerinde yanlarında olduklarını göstermek ve kadın kanserlerinde farkındalığı arttırmak için yeni bir kampanya başlattıklarını belirten BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, şunları söyledi: “Ülkemizde özellikle son yıllarda gözle görülür bir biçimde artan ve her geçen yıl artmaya devam eden kadınlara özgü kanser türlerine karşı maddi ve manevi güvence sunmak amacıyla ‘Kadına Değer Sigortası’nı geliştirdik. Bu ürünle, kansere yakalanması durumunda kadınlara maddi güvence sağlarken, ürün kapsamında verdiğimiz asistans hizmetleriyle onları manevi olarak desteklemeye devam ediyoruz. Kampanyamızla kadınlara öncelikle kendilerine, beraberinde de sevdiklerine değer vermeleri için bir çağrıda bulunmak istedik.”

Kampanya kapsamında aylık ve haftalık kadın dergileri ve gazetelerde ilanlar yer alırken sinemalarda da kampanya filmi yayımlanmaya başladı. Ayrıca kampanya, dijital platformlarda da farklı çalışmalarla yer alıyor.