Eksperlere temel iletişim teknikleri eğitimi

Eksperlere temel iletişim teknikleri eğitimi

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK), Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Vakfı (SEDEV) ile Sigorta Eksperleri Derneği (SED) tarafından düzenlenen 2017 Yılı Meslek İçi Eğitim Faaliyetleri kapsamında “Temel İletişim Teknikleri” yapıldı.

SED merkezinde 9 Aralıkta gerçekleştirilen eğitim SEDEV Başkanı Fikret Gülbahar’ın açış konuşmasıyla başladı. SEİK Başkanı Yalçın Kaya, SEİK üyesi Tayfun Ermetin SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem’in konuşmalarıyla devam eden programda, Maltepe Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk Eğitmeni Murat Atıl eksperlere temel iletişim teknikleri konusunda eğitim verdi.

Programda temel iletişim teknikleri, söz-beden uyumu, ses ve nefes kullanımının iletişimdeki etkisi, anlaşılırlığın etkili elemanları dil-dudak-çenenin etkin kullanımı, anlatım işaret parmağı, vurgunun bilinçli kullanımı, anlatım becerisinin arttırılması konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Eğitimle, sigorta eksperinin mesleğinin icrası sırasında birebir ilişkide kendisini daha iyi ifade edebilmesi, karşısındakini gözlemleyip onun penceresinden bakabilmesi, söz ve bedenini uyumlu kullanarak güven uyandırması, daha anlaşılır konuşması, doğru ve etkili iletişim kurmasının sağlaması amaçlandı. Katılımcılara eğitim sonunda sertifika verildi.