ERGO Bölgesel Acente Toplantıları maratonunu tamamladı

ERGO Bölgesel Acente Toplantıları maratonunu tamamladı

ERGO Türkiye’nin, 2013 yılından bu yana geleneksel hale getirdiği Bölgesel Acente Toplantıları ilki İzmir’de olmak üzere Bursa, Adana, Kayseri, Antalya, Ankara, İstanbul ve Konya’da yapıldı. ERGO Bölgesel Acente Toplantılarında konuşan ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe, “Şirketimizi her geçen gün ileriye taşıyoruz” dedi.

Toplantılarda geçen yılın finansal sonuçları, 2018 hedef ve stratejileri ile ERGO Türkiye iş ortaklarına yönelik yeni uygulamalar ve kampanyalar hakkında bilgi verildi. Toplantıların sonunda ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyeleri Yıldırım Türe ve Suat Oruç acentelerin kıdem ve teşvik ödülleri takdim etti. Açılış konuşmalarını Satış Direktörü Murat Beköz’ün yaptığı toplantılarda konuşan Türe, sürdürülebilir kârlı büyüme hedefiyle hareket ettiklerinin altını çizerek, “Şirketimizin bel kemiği şüphesiz acentelerimizdir. Bu sebeple hedefimiz, iş ortaklarımızla birlikte büyümek, karşılıklı olarak birbirimizi beslemek, güçlenmek ve güçlendirmektir. Bu süreçte temel önceliklerimizi, iş süreçlerimizi yalınlaştırmak ve çağın gerekliliklerine ayak uyduracak şekilde üstün hizmet sağlamak olarak belirledik” dedi. Türe sözlerine, “Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, müşterilerimizi sigorta ihtiyaçları da günden güne değişiyor. Sigortacılığın değişen ikliminde acentelerimize ve bize düşen öncelikli görev müşterilerin sigorta deneyimini önemsemek, kaliteli hizmet sunmaya odaklanmak, satış anında müşteriye danışmanlık yapacak ve farkındalık yaratacak uzmanlık yetisine sahip olmaktır” dedi.

“Temel üretim kaynağımız sizlersiniz”

Sigorta sektöründeki gelişmeler ve ERGO Türkiye’nin konumuna değinen Türe, trafik dışı branşlarda başarılı bir büyüme grafiğine sahip olduklarını,  2018 yılında da sürdürülebilir kârlı büyüme stratejisiyle hareket edeceklerini söyledi.

Acentelerin ERGO Türkiye için önemine değinen Türe, “Şirketimizin temel üretim kaynakları sizlersiniz; üretim kanalına yönelik yatırımlarımız da çoğunlukla sizlere yönelik olarak gerçekleşmekte. Bundan sonra da hem sektörümüzün gidişatına hem de şirketimizin stratejisine paralel olarak acentelerimizin yanında olmaya devam edecek ve değişen iklimde birlikte büyüyeceğiz” dedi.

ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyesi Suat Oruç ise yaptığı sunumda, 2017 yılında küresel stratejilerine paralel olarak başlattıkları program kapsamında yangın, konut, sağlık, kasko ve nakliyat olmak üzere beş branşa odaklandıklarını ve bu alanlarda önceki yıla kıyasla anlamlı bir prim üretimi artışı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Güneş enerjisi santrallarine güvence

Toplantılarda ERGO Grubu ve hissedarı Munich RE’nin sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda geliştirilen Güneş Enerji Santralleri ürününe ilişkin de acentelere bilgi verildi. Ürünle standart olarak sağlanan yangın, yangına bağlı kâr kaybı, makine kırılması, makine kırılmasına bağlı kâr kaybı ve sorumluluk teminatlarının yanı sıra performans kaybı bedelinin piyasadaki örneklerinden daha yüksek limitler çerçevesinde teminat altına alındığı anlatıldı. Ayrıca, “lack of sun” olarak bilinen, yetersiz ışımadan kaynaklı performans kayıplarını da güvence altına alarak sigorta sektöründe bir ilke imza atıldığı vurgulandı.

KOBİ’ler için İş Yeri Paket Sigortası

ERGO Türkiye, ekonomik gelişmenin ana motorunu küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) oluşturduğu bilinciyle geliştirdiği KOBİ İş Yeri Paket Sigortası hakkında da acentelerini bilgilendirdi. Ürünün KOBİ’lerin sigorta maliyetini düşürürken, sigortalanan ürünlerin kapsamını da genişlettiği vurgulanarak, yangın, hırsızlık, doğal afetler, komşulara, kiracılara ve maliklere verilecek zararlar, iş durması, sel ve su baskını, cam kırılması ve elektrik hasarları dâhil olmak üzere birçok riske karşı iş ortaklarına kapsamlı bir hizmet sunulduğu belirtildi.