Güneş Sigorta 340 kg hafifledi!

Geçen yıl 60. kuruluş yılını kutlayan Güneş Sigorta, çağımızın hastalığı obeziteye karşı savaş açtı. Genel Müdürlük Binası’nda yapılan eğitim ve ölçümlemeyle başlayan “Sağlıklı Yaşam Hareketi” altı aylık çok yönlü çalışmayla devam etti.

Sağlıklı Yaşam Programı Genel Müdürlük Binasında haftada iki gün düzenlenen pilates dersleriyle desteklendi. Süreç boyunca Nutrist Beslenme Danışmanlık’tan Diyetisyen Maide Tatlıyer’in destek verdiği çalışanlar, her hafta bir gün 8.30 – 17.30 saatleri arasında detaylı vücut analizi sonuçlarına göre her bireye özel planlanan diyet programlarını uyguladı. Temmuz – Aralık ayları boyunca programa katılan çalışanlarla toplam 827 görüşme planlandı. Yapılan 893 vücut ölçümünün verilerine göre kaybedilen toplam kilo 340, obezite oranındaki düşüş ise yüzde 6 olarak gözlemlendi.

Güneş Sigorta Sağlıklı Yaşam Hareketi Programı süresince bireysel diyetisyen danışmanlığı alan erkeklerde; yağ oranında ortalama yüzde 0,7, vücut yağ ağırlığında ortalama 1,3 kg azalma oldu. Kadınlarda ise yağ oranı ortalama yüzde 1,3 vücut yağ ağırlığı ortalama 1,7 kg azaldı.

Dönemlik değil, uzun soluklu bir hareket!

Sağlıklı beslenme programıyla birlikte Güneş Sigorta Ailesi, doğru miktar ve zamanda beslenme, doğru beslenme alışkanlığı, güvenli ve yeterli beslenme metotları, ofis çalışanlarının sağlık riskleri, günümüzde obezite ve cinsiyete göre dağılımı hakkında, hayatları boyunca kullanabilecekleri, altın değerinde bilgiler edindi. Ayrıca, toplam yüzde 20 oranında kilo kaybıyla birlikte migren, depresyon, astım, kolesterol, kalp hastalıları, yüksek tansiyon, reflü, eklem ağrıları, polistik over ve gut gibi hayatımızı etkileyen hastalıklara yakalanma riski de önemli ölçüde azaltılmış oldu.