Quick Sigorta’nın yeni genel müdürü Ahmet Yaşar

Quick Sigorta’nın kuruluşundan itibaren, MAHER Holding Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev alan Ahmet Yaşar Quick Sigorta Genel Müdürü olarak atandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Quick Sigorta CEO’su Levent Uluçeçen, Ahmet Yaşar’ın sektörün yakından tanıdığı çok deneyimli bir isim olduğunu belirterek, “Sayın Ahmet Yaşar uzun yıllar sektörde en alt kademeden genel müdürlük pozisyonuna kadar görev yapmış oldukça tecrübeli bir isim. Bugün Quick Sigorta için önemli bir tarih. Tam 1 yıl önce bugün ruhsatımızı alarak faaliyete başlamıştık. Böylesi bir tarihte Ahmet Yaşar’ın Genel Müdürlüğünü açıklamak benim için ayrı bir mutluluk. Geride bıraktığımız yıl içinde önemli başarılara imza attık. Bu başarıların Ahmet Yaşar’ın genel müdürlüğüyle birlikte daha da ileriye taşınacağından şüphem yok. Kendisini tebrik ediyorum ve kurumumuza, sektöre hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ahmet Yaşar

1968 yılında doğan Ahmet Yaşar, Ankara Atatürk Lisesi ve Gazi Üniversitesi Uluslararası İktisat Bölümü mezunu. Öğrencilik yıllarında muhabirlik, gazete temsilciliği ve yerel gazete yayımcılığıyla iş yaşamına başlayan Yaşar, eş zamanlı olarak sigorta acenteliğiyle girdiği sigorta sektöründe Adana ve Ankara‘da bölge müdürü, koordinatör ve 2006 yılından sonra İstanbul’da genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak, hayat dışı tüm branşlar başta olmak üzere, bölgeler, teknik, hasar, IT, reasürans, iş ve ürün geliştirme tarafında poliçe wording, mevzuat, hasar yönetimi ve tasfiyesi ile hayat, BES alanlarında yaklaşık 30 yıllık sigortacılık deneyimine ulaştı. Profesyonel iş yaşamıyla birlikte, sivil toplum ve mesleki dayanışma faaliyetlerini eş zamanlı sürdüren Yaşar, sektörün tüm branş ve alanlarında her türlü pozisyonda sorumluluk aldı.