“Kaskosuz araçlarda oluşabilecek hasar kasko primlerinden çok daha yüksek”

Zorunlu trafik sigortasının sadece üçüncü kişileri, kaskonun ise sürücünün kendi aracını güvence altına aldığını hatırlatan Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, kaza olması durumunda kaskosuz araçlarda oluşabilecek hasarların kasko primlerinden çok daha yüksek olduğunu söyledi.

Kasko yaptırmanın günümüzde bir lüks olmadığını söyleyen Koray Erdoğan, “Trafik sigortasıyla sadece karşı tarafa vereceğiniz zararı teminat altına alıyorsunuz. Kasko ise sizin aracınızı koruyor. Maliyeti yüksek gibi görülse de verilen teminatların içeriği ve tutarı düşünülünce kasko yaptırmamak, yaptırmaktan daha pahalıya geliyor. Kasko sadece aracınızın karışabileceği kazalarda oluşan hasarı değil; deprem, sel, dolu ve hatta toplumsal hareketler sırasında aracınızda meydana gelebilecek her türlü hasarı da güvence altına alıyor” dedi.

Geçen yıl yaşanan dolu olaylarının kaskonun önemini bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Erdoğan, Ray Sigorta’nın bu olayda sigortalılarına sunduğu avantajlı hizmeti anlatırken, “27 Temmuz 2017’de dolu felaketiyle ilgili ihbarlar almaya başladık. 18 Ağustos’a kadar kaskoda toplamda 388 ihbara ulaştık. Yoğunluk Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında devam etti. Onarım için 2018 ortalarını bulan randevu tarihleri verilirken, Ray Sigorta olarak sigortalılarımızı mağdur etmemek adına iş ortağımızla yaptığımız özel anlaşma sayesinde randevu tarihlerini öne çektik ve 5 gün içerisinde araçların onarımlarını tamamladık” diye konuştu.

“Hasarsızlığınız bozulmasın”

Kasko ürününün daha geniş bir kitleye ulaşmasını hedefleyen Ray Sigorta, kasko ürününü çeşitli teminatlarla güçlendiriyor. Ray Sigorta, sigortalıların zor durumda kalmaması için kasko poliçesi dahilinde normalde 14 gün olan ikame araç süresini, 30 güne çıkardı. Ray Sigorta aynı zamanda, hasarsızlığın korunması konusunda da sigortalılarına avantaj sunuyor. Hasarsızlık oranı yüzde 30’a gelen müşterilerine hasarsızlık koruma teminatı veren şirket, aracın o yıl pert olmaması durumunda ve hasarda Ray Sigorta Hasar Onarım Merkezlerinin kullanılması halinde hasarsızlığı devam ettiriyor.