TOBB SEİK seçimini SED’in listesi kazandı

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi seçimlerini, başkanlığını Ahmet Nedim Erdem’in yürüttüğü Sigorta Eksperleri Derneği’nin (SED) listesi kazandı. 7 asil – 7 yedek üyenin tamamı dört yıllığına SED listesinden seçildi.

ASİL ÜYELER 

1- Ahmet Nedim ERDEM

2- Sezai Seçkin DURAHİM

3- Adem İREN

4- Burçin YASAN

5- Alp GÜLŞENER

6- Fikret GÜLBAHAR

7- Oğuz Vasıf İPKİN

YEDEK ÜYELER

1- Gökmen HACIALİOĞLU

2- Savaş BOZDEMİR

3- Okan AYAZ

4- Engin ÖZAYDIN

5- Ali ÇAKIR

6- Tamer TOPAL

7- Murat Cumhur YENİHAYAT

SED’in seçimden sonraki açıklamasını aşağıda paylaşıyoruz:

07 Temmuz 2018 Cumartesi günü gerçekleşen TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi seçimlerinde Meslektaşlarımız derneğimizin aday listesini tercih ederek dört yıl süre ile görev yapacak İcra Komitesi yeni üyelerini belirlemişlerdir. ​

Eksperlik mesleğinin kutsalı sayılan Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Seçiminde meslektaşlarımız 7 asil – 7 yedek üyenin tamamını Sigorta Eksperleri Derneği listesinden açık ara fark ile seçerek mesleğin temsili için görevlendirmiştir.

Seçim süreci demokratik ve medeni bir olgunluk içerisinde, kırgınlık ve küskünlüklerin olmadığı son derece samimi, mesleğimize yakışır bir biçimde icra edilerek sonunda kazanan yine mesleğimiz olmuştur.

Seçim öncesinde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan Ülken’ in de katıldığı toplantıda Sayın Ülken “Sektörümüz açısından çok önemli olan bu elit kitle ile bir arada olarak demokratik seçim sürecini birlikte yaşamak istedim” demiştir. Sigorta Eksperini, sigortacılık sisteminin en önemli unsuru olarak gördüklerini ifade eden Sayın Hakan Ülken, hem sigortalının hem de sigorta şirketlerinin haklarını en iyi şekilde sadece eksperlerin muhafaza ettiğini söyleyerek Dünya’da ilk defa, ülke genelinde ve kapsamlı bir şekilde, eksperlik mesleğinin tanıtımını yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” demiştir.

Eksperlik mesleğinin, mevzuatına sahip, kendi eğitimini kendisi veren, kendi stratejisini, hedeflerini belirleyen, sürekli gelişim gösteren, menfaatlerini koruyan bir meslek haline geldiğini vurgulayan Sayın Hakan Ülken, bu kısa sürede devrim niteliğindeki bu işin başarılmasında emeği geçen eksperleri kutlayarak, Türk özel sektörü adına teşekkür etmiştir.

Kaybedenin olmayıp Eksperlik Mesleğinin kazanmış olduğu seçim sonrası Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim Erdem, yaptığı konuşmada; “Emin olun ki Eksperlik Mesleği bundan böyle daha hızlı bir şekilde ivme kazanacak, daha iyi bir şekilde yol alacak, TOBB’ nin gücü asıl şimdi görülecek, bundan sonraki süreçte inşallah Allah bizlere hayal ettiklerimizi yapma fırsatı nasip eder” diyerek, seçim sürecinin öncesinde 4 yıllık bir emek var olduğunu ifade etmiştir. Sayın Erdem “zaten stratejimizi oluşturmuş, süreçlerimizi ve yöntemlerimizi belirlemiş, gideceğimiz yolu çizmiştik, şimdi sıra uygulamakta, bunu da çalışmalarımıza TOBB’ nin gerçek gücünü yansıtarak başaracak, eksperlik mesleğini hak ettiği yerlere getireceğiz, başta tercihini bizden yana kullanarak bizlere duydukları güveni gösteren meslektaşlarımız olmak üzere bu süreçte emeği geçen, Dernek Yönetim, Disiplin ve Sicil Kurulu Üyelerime, Bölge ve İl Temsilcileri ile Bölge yönetimlerinde yer alan arkadaşlarıma, Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’ na, yeni Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hakan Ülken’ e Daire Başkanımız Sayın Ozan Acar’ a Müdürümüz Sayın Mevlüt Söylemez’ e, Sayın Kenan Sarı’ ya, bundan önce SEİK yönetiminde görev alarak süreçleri bugüne kadar getirmiş ve bize devretmiş olan arkadaşlarımıza teşekkür ederim, mesleğimize hayırlı uğurlu olsun” demiştir.

Mesleğimize duyduğu güveni gösteren, demokratik ve mesleğimize yakışır bir biçimde seçim sürecimizi icra etmiş olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni seçilen Sigorta Eksperleri İcra Komite üyelerimizin listesini bir kez daha bilgilerinize sunar, kendilerini tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.