AXA acenteleri, Google Premier Partners projesiyle dijitalleşiyor

AXA Sigorta, Google Premier Partners projesiyle acentelerin dijitalleşmelerini hızlandırmayı amaçlıyor.

AXA Sigorta, dijital alanda gerçekleştirdiği yeniliklerle müşterilerinin olduğu kadar acentelerinin de hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu kapsamda Google Premier Partners projesini hayata geçiren AXA Sigorta, acentelerine dijital dünyada yeni fırsatlarla işlerini büyütmeleri için kaynak sağlamayı hedefleyen program kapsamında acenteler; kurumsal internet sitelerinin yenilenmesi, sosyal medya içeriği oluşturma ve Google Adwords’den reklam yönetimi gibi hizmetlerden yararlanabiliyor. Programa başvuran ilk 30 acentenin ise 2018 yılı içinde Google reklam bütçesi 4 ay boyunca AXA Sigorta tarafından karşılanıyor.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, acentelerin dijitalleşmesinin AXA Sigorta’nın dijital dönüşümünde çok kritik bir yeri olduğunun altını çizerken teknolojinin hızla değiştiği ve iş dünyasının her alanına nüfuz ettiği günümüz koşullarında aksinin mümkün olmadığını söyledi. “Bu sebeple bu yıl AXA 4.0 stratejimizi hayata geçirdik” diyen Ölken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Müşteri, acente, çalışan ve süreç olmak üzere dört temel üzerine inşa ettiğimiz bu vizyon, müşterilerimize büyük veri ve Nesnelerin Interneti gibi teknolojilerden faydalanan yeni ürün ve hizmetler sunarken acentelerimizin hayatını kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçirmemizi sağlıyor, çalışanların elini inovatif yaklaşımlar için güçlendiriyor ve süreçlerimizi yeniden şekillendiriyor. Çünkü biliyoruz ki içinden geçtiğimiz dönemde dijital dönüşüme direnen ve bunun bir parçası olmayan şirketler gelecekte kendilerine yer bulamayacaklar. Google Premier Partners ile gerçekleştirdiğimiz bu projeye de bu sebeple AXA 4.0 kapsamında büyük önem atfediyoruz.”

AXA Sigorta olarak yıllardır öncelikleri olan ve önemli yatırımlarla destekledikleri dijitalleşme konusunda en önemli iş ortakları olan acentelerinin de kendileriyle aynı vizyona sahip olması gerektiğinin vurgulayan Ölken, “Google Premier Partners projesi, acentelerimizin dijitalleşmesini büyük oranda hızlandıracak. Acentelerimiz program kapsamında Google Adwords reklam yönetimi, kurumsal websitelerinin yeniden yapılması veya yenilenmesi, sosyal medya içerik yönetimi gibi farklı hizmetler alabilecekler” dedi.