Quick Sigorta “Dünya Dijital Sigortacılık Ödülleri”nde Avrupa finalisti

Quick Sigorta, dünyanın en büyük dijital sigortacılık platformu olan “The Digital Insurer” tarafından düzenlenen “Dünya Dijital Sigortacılık Ödülleri” yarışmasında Avrupa’da finale kalan 4 şirket arasında yer aldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, dijital sigortacılık kavramını tüm iş süreçlerine yansıttıklarını belirterek, “Dijital sigortacılık sadece online satış anlamına gelmiyor. İş süreçlerini hızlandırmak, kullanıcı dostu süreçler hazırlamak, işlevsel ve kullanıma yönelik yazılım ve teknoloji kullanımı gibi sayısız yaklaşımı bir arada yürütmeniz gerekiyor. Bunların dışında bu yaklaşımı paydaşlara, tüketicilere samimi bir iletişim tarzı ile anlatmanız gerekiyor. Bu anlamda sosyal medya ve dijital platformları ne kadar etkin kullandığımızı tüm sektör görüyor. Söz konusu yarışmada Avrupa finalistleri arasında olmak güzel. Henüz 1 yaşında olan bir şirket için bunlar büyük başarılar. Avrupa bölgesinin diğer finalistleri ise Almanya’dan Allianz, İngiltere’den Optalix ve Polonya’dan PZU. Final değerlendirmesinde de iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum” dedi.

Livefest 2018 bünyesinde dijital sigortacılık alanında faaliyet gösteren binlerce şirket dijital bir ortamda ürünlerini ve çalışmalarını sergileyecek ve ilgili kişi ve taraflarla dijital bir ortamda bir araya gelecek. Bir tür fuar havasında gerçekleşecek olan etkinlik içinde finale kalan şirketler, dijital stantlarını ziyaret eden misafirlerle iletişime geçerek kendilerini ve ürünlerini anlatacak. Bu süreçte en yüksek beğeniyi toplayan şirket ilan edilecek.

Etkinlik https://livefest2018.the-digital-insurer.com/ adresinde gerçekleşecek.