JLT hissedarları Marsh ile birleşmeye onay verdi

Jardine Lloyd Thompson Group (JLT) hissedarları, Marsh & McLennan Companies (MMC) tarafından JLT’nin satın alınmasına onay verdiler.  Marsh, JLT hissedarlarının yüzde 99.9’unun işlem lehine oy kullandığını açıkladı. MMC’nin CEO’su Dan Glaser, “Bugünkü oylama önemli bir kilometre taşıdır. Marsh & McLennan ve JLT’nin geleceğini planlama süreci şimdi çok ciddi bir şekilde başlıyor. Oylamada tanıştığım meslektaşlarım, her iki şirketin en iyilerini fayda için bir araya getirme konusunda hevesli.” diye konuştu.

Glaser, birleşme sonrasında sektördeki en yetenekli havuza sahip, en geniş endüstri uzmanlığı, veri, analitik ve dijital çözümlere yatırım yapma konusunda en büyük yeteneklere sahip olacaklarını belirterek, “Müşterilerimizin, inovasyon ve düşünce liderliği ile en büyük zorluklarını karşılayacağız.” şeklinde konuştu.

Satın alma, ilk olarak her iki şirketin yönetim kurulunun işlemi onayladığı 2018 Eylül ayında açıklandı. İşlem, eldeki nakit ve borç finansmanından elde edilen gelirler ile finanse edilecek. İşlemin toplam nakit bedeli, tam olarak hesaplanan özkaynak değerinde 5.6 milyar dolar olurken, toplam tahmini işletme değeri ise 6.4 milyar dolar.