MetLife Emeklilik ve Hayat, maratonda ‘özel sporcular’ için koştu

MetLife Emeklilik ve Hayat Gönüllüleri, 11 Kasım Pazar günü gerçekleşen Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda, Özel Olimpiyatlar Türkiye işbirliği ile ‘özel sporcular’ için koştular. 2016 yılından bu yana Özel Olimpiyatlar Türkiye ile devam eden işbirliği ile bugüne kadar bir çok projeye imza atan MetLife Gönüllüleri şimdi de maraton heyecanını özel sporcular için yaşayarak Adım Adım Oluşumu ile birlikte attıkları her adım için özel sporculara bağış topladı.

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven’in de aralarında olduğu 50 MetLife Gönüllüsünün, her yaştan bir çok kişiyi bir araya getiren maraton kapsamında özel sporcular için attığı her adım, onların oyuna ve hayata katılmasına katkıda bulundu. Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan, Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na katılanlar, Asya’dan Avrupa’ya geçerken Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde maratonu tamamladı.

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven bu özel proje ile ilgili olarak şöyle konuştu: “MetLife olarak içinde bulunduğumuz topluma karşı sorumluluklarımızın bilinci ile hareket ediyor bu kapsamda pek çok projeyi hayata geçiyoruz. Bu anlamda Özel Olimpiyatlar Türkiye ile 2016 yılından bu yana birçok anlamlı projede buluştuk. Vodafone 40. İstanbul Maratonu da bu anlamlı projelerden biri. Gönüllü arkadaşlarımla birlikte Özel Olimpiyatlar Türkiye işbirliği ile özel sporcularımıza destek olmaktan dolayı son derece mutluyum.”