Acentelerin Sesi geleneksel toplantısını online yaptı

Acentelerin Sesi Ekibi, Mayıs 2020 geleneksel toplantısını 15 Mayıs 2020 tarihinde salgın sürecinin hayatımıza getirdiği olgulardan biri olan video konferans yoluyla gerçekleştirdi. Toplantıda acenteleri yakından ilgilendiren birçok konu masaya yatırıldı.

Acentelerin Sesi’nden konuya ilişkin yapılan duyuruda,

“Acentelerin Sesi Ekibi olarak her ay düzenli olarak yaptığımız rutin toplantılarına Covid 19 salgın süreci nedeniyle bir süre ara vermiştik. Salgın sürecinin hayatımıza getirdiği olgulardan biri olan video konferans yoluyla 15 Mayıs 2020 tarihinde bir araya geldik. Toplantıya davetimiz üzerine SAİK Başkanı Levent Korkut ve SAİK Üyesi Özgür Yılmaz, Sigorta Sektör Meclisinin bazı Üyeleri, İl Delegeleri ile Acente meslektaşlarımız katıldı. İcra Komitesi üyesi Sayın Özgür Yılmaz’ın son günlerin gündem maddeleri olan Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan “Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik” ile ve Trafikte tek fiyat, Acente komisyonlarının arttırılması, komisyon iade ve indirimlerinin yasaklanması konusunda ki Komite çalışmaları hakkında bilgi verdi.

SAİK Başkanı Levent Korkut da konuşmasında son çıkarılan yönetmeliğin kabul edilemez ve mesleğimiz adına riskli maddeleri olduğunu bu nedenle de dair yürütmeyi durdurma ve iptaline dair İcra Komitesinin yedi üyesinin de Danıştay da dava açtığını iletti.

Korkut ve Yılmaz’ın ardından da katılan meslektaşlarımız trafikte tek fiyat, Hazine Yönetmeliği ve genel konulara dair düşüncelerini paylaşarak,İcra Komitesi üyelerine desteklerinin tam olduğunu belirttiler.

Davetimizi kabul ederek toplantımıza katılan SAİK Başkanı Levent Korkut ve SAIK Üyesi Özgür Yılmaz ile Acente meslektaşlarımıza Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.” denildi.