AgeSA, “Türkiye’nin En İyi İş Yerleri” arasında

Sabancı Holding ve 200 yıllık dünya sigorta devi Ageas iştiraki olan AgeSA, insan kaynakları alanındaki çalışmaları ve projeleriyle ödül toplamaya devam ediyor. AgeSA, 2021 yılı Kincentric Türkiye Best Employers araştırması kapsamında “Kincentric Türkiye En İyi İş Yerleri” arasına girdi.

 İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric, 50 yılı aşkın süredir iş yeri mükemmelliğini çalışanlarla yaptığı araştırmalarla ölçümlüyor. Bu kapsamda, 2021 yılında Türkiye’nin En İyi İş Yeri “Kincentric Best Employer” ödülünü almaya hak kazanan şirketler, çalışan bağlılığının yanında “çeviklik, bağlı kılan liderlik ve yetenek odağı” endekslerine göre belirlendi. Her yıl tekrarlanan bağlılık anketinin 2021 yılı sonuçlarına göre AgeSA Çalışan Bağlılık Oranı yüzde 83, şirkette çalışanların genel memnuniyet oranı ise yüzde 91 olarak açıklandı. Türkiye ortalamasının çok üzerinde gerçekleşen sonuçlarıyla AgeSA, Türkiye’nin En İyi İş Yeri  “Kincentric Best Employer” ödüllü firmalarından birisi oldu.

“Biz her yeni güne işimizin özündeki iyiliği ortaya çıkarmak için başlıyoruz”

AgeSA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, alınan ödülle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “AgeSA’nın çalışma ortamı ve sahip olduğumuz kültür, iş arkadaşlığının çok ötesinde, bir aile gibi bizim için. Çalışanlarımızın mutlu ve güvende hissetmeleri için birçok uygulamamız olduğu gibi, yeniliklere de kapımızı hep açık tutuyoruz. Çalışanlarının ihtiyaçlarını anlayıp, hayatlarını kolaylaştırmak ve her an yanlarında olmak, marka kültürümüzün gücünü her fırsatta hissettirmek çalışan deneyimi yaklaşımımızın ana odağı. Çalışanlarımızı  sürece dâhil eden ve kendini sürekli güncelleyen bir yapımız var. Farklı departman, rol ve sorumluluklarda görev yapan birçok çalışma arkadaşımız tıpkı birer insan kaynakları profesyoneli gibi bizimle birlikte çalışıyor, arkadaşlarını dinliyor, aksiyon fikirleri geliştiriyor, projelerin hayata geçmesini takip ediyor. İşimizin özündeki iyiliği ortaya çıkarmak için çıktığımız her yolculuğun sonunda bizi başarı karşılıyor. Başarıdan aldığımız güçle, sektörün en tercih edilen şirketi olarak ailemize katılmak isteyen potansiyel çalışma arkadaşlarımızı heyecan ve coşkuyla karşılıyoruz. Ortak bir amaç etrafında toplanan, bağlılık oranı yüksek, çalışanları mutlu bir şirketin ödüllere kavuşması da kaçınılmaz oluyor. Kincentric tarafından bu ödüle layık görülmek bizim için gurur ve mutluluk verici. AgeSA olarak dokunduğumuz herkese iyi ki dedirtirken, tüm çalışanlarımız, aramıza katılacak potansiyel çalışma arkadaşlarımız ve müşterilerimiz için hep daha iyinin peşinde olacağız.”