SEDDK’nın yeni Başkanı Davut Menteş

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) Başkanlığına Davut Menteş atandı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) Başkanlığına Davut Menteş atandı. Atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Mehmet Akif Eroğlu’nun istifası ile boşalan SEDDK Başkanlığına ve üyeliklere Cumhurbaşkanlığı tarafından atamalar yapıldı ve yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre SEDDK Başkanlığı’na Başkan Vekili olarak görev yapan Davut Menteş atanırken; İkinci Başkanlığa ise Mehmet Verim, üyeliklere ise; Nevzat Şen, Ömer Faruk Öztürk, Tayfun Aksoyak atandı.

Davut Menteş…

Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden alan Davut Menteş, iş hayatına MÜSİAD Akademide iş dünyasına yönelik eğitim faaliyetleri organizasyonu ile başlamış, ardından denetim-danışmanlık sektörü ile devam ederek, SMMM ve başdenetçi unvanları ile bu alanda 5 yıl çalışmıştır. Akabinde, hızlı tüketim, gayrimenkul, tekstil ve yenilenebilir enerji sektörlerinde yaklaşık 15 sene üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2018 yılı başında girdiği sigorta ve özel emeklilik sektöründe, Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik şirketlerinde; mali işler, finans, hukuk ve bilgi teknolojileri fonksiyonlarının yanısıra, bütçe-raporlama, kurumsal iletişim ve destek hizmetlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta iken 7 Temmuz 2022 tarihinde SEDDK ikinci başkanı olarak atanan Davut Menteş, İngilizce bilmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır.