Ayhan Sincek:  “Eğitim sigortası yaptırmanın tam zamanı”

Katılım sigortacılığı yönetmeliğinin uygulanmaya başlamasının ardından geçen süreci değerlendiren Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Katılım sigortacılığı, geniş kitlelerin teveccühüyle yükselişini sürdürüyor. Eğitimden sağlığa hayatın her alanını kapsamamız en büyük avantajımız” dedi.

Katılım Emeklilik’in alanında öncü olduğunu belirten Sincek, konuya ilişkin şunları söyledi: “Katılım sigortacılığında standartların belirlenmiş olması önümüzü açan bir gelişme oldu. Sigorta sektöründe faizsiz esaslara dayalı kategorinin tanımlanmasıyla Türkiye’deki büyük potansiyeli de gözler önüne serildi. Düzenlemeye en hazır şirket olarak hayat branşında 23 milyon TL’lik prim üreterek yüzde 70’lik pazar payına ulaştık. Katılım sigortalarında 145 bin adedin üzerinde sigorta sözleşmesi ürettik. Bu alandaki uzmanlığımızı, farkımızı ve avantajlarımızı sağlık ürünlerimize de taşıdık ve sağlık sigortalarında birkaç ay gibi kısa bir sürede 336 bin TL’lik prim üreterek katılım sigortacılığı alanında yüzde 7’lik pazar payıyla sağlık kategorisine giriş yaptık. Katılım Emeklilik olarak ürünlerimizle hayatın her alanına hitap ediyoruz.”

“Okullar açılırken çocukların eğitimi güvenceye alınmalı”

Özellikle okulların başladığı Eylül ayının eğitim sigortası yaptırmanın tam zamanı olduğunu belirten Ayhan Sincek, “Yaşamda karşımıza çıkması muhtemel problemlerin etkilerini minimize etmeyi, katılımcılarımızın risklerini mümkün olduğu kadar paylaşmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımızın geleceği ve eğitim bu başlıkların başında geliyor. Hayatın ne getireceğinizi bilmediğimiz için bizlerin karşılaşabileceği talihsiz durumların çocuklarımızın geleceğini negatif yönde etkilemesine izin vermemeliyiz. Bu nedenle anne-babalara bu sigortamızı sunuyoruz. Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası, sadece vefat değil kaza sonucu daimi maluliyet durumlarını da kapsıyor ve başınıza talihsiz bir olay gelmesi durumunda çocuğunuzun eğitim standartlarını koruyacak teminatı sunuyor. Sigorta sözleşmesi devam ettiği süre boyunca ebeveynin vefat ve kaza sonucu daimi maluliyet durumlarında çocuğu veya çocuklarının eğitimlerini devam ettirebilmeleri için gerekli maddi desteği sağlıyoruz” diye konuştu.

Sigorta kapsamı ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlenebiliyor

Sincek, eğitim sigortasının ayrıntılarına ilişkin şu bilgileri verdi: “18-65 yaş arasındaki sağlıklı herkesin yararlanabildiği Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası’nda çocuklarının eğitim süresine bağlı olarak sigorta poliçesinin süresi 2 yıl ile 20 yıl arasında tercih edilebiliyor. Katılım Emeklilik’in eğitim sigortası sayesinde çocuğunuzun eğitimi, başınıza gelebilecek beklenmedik olaylara karşı sekteye uğramadan, aynı standartlarda devam edebilir. Teminat tutarı, sigorta başlangıç tarihinde yıllık eğitim masraflarına, beklentinize ve sigorta süresine göre sizin tarafınızdan belirlenebiliyor. Her yıl kalan sigorta süresi ile doğru orantılı olarak azalıyor. Teminat tutarlarınızı çocuğunuzun yıllık eğitim masrafları doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Eğitim Güvencesi Hayat Sigortası’yla çocuklarınıza karşı olan en önemli sorumluluklarınızdan birisini Katılım Emeklilik güvencesi altına alıyorsunuz. Çocuğunuzun eğitimi güvende, gönlünüz de rahat olsun.”

Başta eğitim güvencesi hayat sigortası olmak üzere pek çok faydalı ürünü katılım sigortacılığı esaslarına göre sunabildiklerini ve bu ürünlere yönelik büyük bir teveccüh olduğunu belirten Genel Müdür Sincek, katılım sigortacılığındaki büyümenin süreceğini ve ürün zenginliğinin artacağını da sözlerine ekledi.