Servet Gürkan: Marsh & McLennan’la çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz

JLT Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Servet Gürkan, JLT Group’un Marsh & McLennan Companies tarafından satın alınması konusunda yazılı açıklamada bulundu.
Servet Gürkan, JLT Group’un Marsh & McLennan Companies tarafından satın alınması konusunda yaptığı açıklamada, birleşmenin getireceği güç ve ilave kaynakların yaratacağı sinerjileri hayata geçirmek için MMC Inc ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla beklediklerini belirtti.
Gürkan, satın almaya yönelik müşterilerine ve paydaşlarına yönelik yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu satın almaya yönelik stratejik planlar şekillendikçe bilgilendirme yapmaya devam edeceklerini ve ilk önceliklerinin her zaman olduğu gibi değerli müşterilerine tam bağlılık ve dürüstlükle hizmet vermeye devam etmek olduğunun altını çizdi.
JLT Türkiye’nin Servet Gürkan imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bu ayın başlarında MMC Inc, bağlı bulunduğumuz Jardine Matheson grubun reddedemeyeceği son derece cazip şartlarla çok net bir teklif yaptı. Akabinde Yönetim Kurulumuz’da sıcak bakarak, bu teklifi kabul etti. Satın alıma ilişkin görüşmeler ilk toplantıdan sadece 7 iş günü sonra yapılan duyuruya kadar çok hızlı bir şekilde ilerledi. JLT Yönetim Kurulu’nun satın alma işleminin tamamlanacağına olan güveni tam olmakla birlikte, sürecin tamamlanmasının belli bir süre alacağı öngörülmektedir. Kısa vadede,sağladığımız hizmetin ve bu hizmeti veren ekiplerimizin bu değişiklikten etkilenmemesini sağlamak için gerekli adımları kararlılıkla atıyoruz. Uzun vadede ise, birleşmenin getireceği güç ve ilave kaynakların yaratacağı sinerjileri hayata geçirmek için MMC Inc ile birlikte çalışmayı bekliyoruz.
JLT, MMC Inc’a müşterileri, sigorta pazarı, hissedarları ve meslektaşları için doğru şeyi yapmaya odaklanmış gerçek bir profesyonel şirketler grubu olmasından dolayı büyük saygı duymaktadır. Bu çerçevede, MMC Inc da JLT’nin kültürüne ve çalışanlarının kalitesine olan saygısını her zaman olduğu gibi bugün de samimiyetle vurgulamaktadır. Bu birlikteliğin, risk yönetimi ve risk transferi ihtiyaçlarınızın karşılanmasında sizlere daha etkin çözümler sunacağına olan inancımız tamdır.”