Generali Polonya’da varlık yönetim şirketi satın aldı

İtalyan sigortacı Generali, German Group Union Asset Management Holding AG’nin Polonya’daki varlık yönetim şirketi Union Investment TFI S.A.’nın % 100 hissesini satın almak üzere anlaşma imzalandığını duyurdu. Satın alma işleminin finansal detayları açıklanmazken, işlemin, düzenleyici otoritelerin onayına tabi olduğu belirtildi.

Generali’den yapılan açıklamada, Polonya varlık yöneticisi Union Investment TFI’nin satın alınmasının, Generali’nin Polonya’daki varlığını önemli ölçüde güçlendireceği belirtildi. Union Investment TFI, Polonya’nın altıncı en büyük varlık yönetim şirketi ve 3.3 milyar Euro (3.8 milyar $) seviyesinde bir varlık yönetiyor.

Generali Asset Management’ın CEO’su Timothy Ryan, “Avrupa’da Mayıs 2017’de açıklanan butik girişimimize ek olarak, özellikle Polonya’nın bölgedeki en büyük pazarı olan CEE’nin büyüme fırsatından yararlanmaya çalışıyoruz. Generali Poland ve Union Investment TFI’nin güçlü konumlarından yararlanarak, kendi uzmanlığımızı müşterilerimize mümkün olan en iyi yatırım çözümlerini sunma konusunda mükemmel bir performans siciline sahip deneyimli yerel yatırım profesyonelleri ile birleştirerek devam edeceğiz” dedi. Generali, 1998’den beri Polonya’da faaliyet gösteriyor. Polonya pazarında yedinci sırada yer alan Generali, 550 milyon € prim üretimi (632,1 milyon $) ve 2017’de% 4’lük pazar payına sahip. 1.300 yerli çalışanı ile perakende ve kurumsal müşterilere ve hayat sigortası ürünlerine mülk ve kaza sigortası sağlarken, emeklilik fonu segmentinde de aktif durumda.