Geleceğin sigortacılığı Anadolu Sigorta Hackathon’da yarıştı

Bu yıl ikincisi yapılan ve “Mobil Sigortacılık” temasıyla düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon, 17-18 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Sigortacılıkta hayatı kolaylaştıracak mobil sigortacılık projelerine ev sahipliği yapan Hackathon’da ‘The Expert’projesiyle TheVertex takımı birinci oldu.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon, bu yıl “Mobil Sigortacılık” temasıyla gerçekleşti. 17–18 Kasım tarihlerinde Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde yapılan etkinlikte, katılımcılar 24 saat boyunca projeleri üstünde çalıştı. ‘TheVertex’ takımı, kasko sigortalarında işlem başlangıcından bitimine kadar olan süreci kolaylaştırmaya yönelik geliştirdiği The Expert projesiyle birinci oldu. İkinciliği ‘24 Saatte Devr-i Alem’ takımı eğlenceli mobil sigortacılık deneyimi sunmayı amaçlayan ‘Konsta’ projesiyle alırken, ‘OmniOrigin’ takımı ise ‘AnadoluMan’ mobil sigortacılık oyunlaştırma projesiyle üçüncü oldu.

“Sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturuyoruz”

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Anadolu Sigorta Hackathon’a gençlerin, üniversite öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Anadolu Sigorta Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı“Anadolu Sigorta olarak bu tür etkinliklerle paydaşlarımızın yanı sıra sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturmayı hedefliyoruz. Son iki yıldır gelen başvurular, ortaya çıkan birbirinden yaratıcı projeler doğru bir yatırım yaptığımızın en önemli göstergesi” dedi.

Anadolu Sigorta Hackathon’a 13 ekip halinde 49 yarışmacı katıldı. İlk üçe giren ekibin ödüllendirildiği Hackathon’da, birinciye 20 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye ise 5 bin TL değerinde para ödülü verildi.

Anadolu Sigorta Hackathon jürisinde ise şu isimler yer aldı; İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can, Türkiye İş Bankası Workup Lead Mentörü Ömer Erkmen, Accenture Dijital Yeni Teknolojilerden Sorumlu Yönetici Ortak Özgür Çetin Elmas, OBSS Kurucu Genel Müdürü Zafer Şen, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı ile Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Berna Ergüntan.

Gece boyunca yarışmacılara sürpriz hediyelerin verildiği çekilişler yapılırken, tüm katılımcılara bir yıllık Gülümseten Paket Ferdi Kaza Sigortası hediye edildi.