Quick Sigorta’dan Konya çıkarması

Quick Sigorta geçen yıl başlattığı ve sigortacılık bölümü öğrencilerinin sektöre hazırlanmasına destek vermeyi amaçlayan “Teoriden Pratiğe Atlayış Serbest” isimli sosyal sorumluluk projesi için Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Alaeddin Keykubat Kampüsü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi, Malazgirt Salonu’nda yapılan etkinliğe Sigortacılık bölümü öğrencilerinin yanı sıra Bankacılık, İşletme vb. bölüm öğrencileri katıldı. Etkinlikte söz alan Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen öğrencilere sigortacılık sektörünün ihtiyaçlarını ve bu alanda başarılı olmak için hangi alanlarda daha donanımlı olmaları gerektiği konusunda görüşlerini aktardı. Uluçeçen “Sigortacılıkla ilgili temel kavramları ve süreçleri biliyor olmanız yeterli değil. Yüzlerce mezun arasından farklılaşabilmeniz için yabancı dil, iletişim becerileri, teknolojiyi yakından takip etmek, çok okumak ve tabii ki çok ama çok çalışkan olmak zorundasınız. Bu prestijli meslek dalında başarılı olmak için sadece diploma yeterli değil” dedi.

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ise sigortacılığa ilişkin son gelişmeleri yerel ve uluslararası verilerle öğrencilere aktardı. Türkiye’nin sigortacılık alanında ciddi bir potansiyeli olduğunu ancak sigortacılık konusunda yeterli bilgilendirmenin olmadığını ve uzun vadede gelişmiş bir sigortacılık bilinci oluşturmak için çalışmalar yapmak gerektiğini belirtti. Yaşar, sektörün ciddi anlamda yetişmiş eleman ihtiyacı olduğunu belirterek, “Quick Sigorta olarak bizim kapımız sizlere açık. Kendinizi sürekli geliştirmeye açık olmanız lazım. Geçtiğimiz haftalarda İnovasyon alanında Avrupa birincisi seçildik. Gelecek hafta ise Avrupa’yı dünya finalinde temsil edeceğiz. Yeni kurulmuş bir şirket olarak böylesine önemli başarılara imza atıyoruz. Aramıza katılacak olan siz gençlerin bizi daha ileriye taşımasını bekliyoruz ve bunun için kendinizi çok iyi yetiştirmeniz lazım” dedi.

Toplantıda Maher Holding bünyesine yeni katılan Turkland Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Kışla ise sektörde edindiği tecrübelerini aktardı ve son günlerde büyük ilgi çeken kefalet sigortasıyla ilgili öğrencilere bilgi verdi. Quick Sigorta Acenteler Direktörü Halil Alaeddinoğlu ise acenteler konusunda yapılan çalışmaları ve organizasyon yapısını aktardı. Konuşmalardan sonra Quick Sigorta IT Müdürü Mustafa Çalık, öğrencilerin kullanımına açılan sigortacılık yazılımın kullanımına ilişkin kısa bir sunum yaptı.


Akın Robotics ziyareti

Maher Holding’in özellikle teknoloji ve yazılım konusunda yatırımlar yapacağını belirten Levent Uluçeçen bu yaklaşımları çerçevesinde ülkenin bu alandaki başarılı şirketleri ile bir araya geldiklerini belirterek “Akınrobotics , robot üretimi konusunda ülkenin önemli bir markası. Kendileri ile üretimini yaptıkları robotlar ve son projelerini görüştük. Bu alanda yapılan tüm yatırımlar uzun vadede önemli sonuçlar verecek” dedi.

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ise üretim, satış ve pazarlama süreçleri konusunda robot yazılım ve donanım kullanımı ile ilgili bir yıldır çalışma yürüttüklerini belirterek, “Robot konusunun popüler bir yönü var ve kavramın kendisi ve zihnimizde birazda bilim-kurgu filmleri nedeniyle oluşmuş bir algı var. Ancak bir sigorta şirketi olarak biz konunun popüler tarafı yada PR tarafı ile değil daha çok iş süreçlerimize yapabileceği katkı yönünden yaklaşıyoruz. Bu konuda incelemelerimiz ve çalışmalarımız sürüyor ve Akınrobotics bu konuda işbirliği yapabileceğimiz şirketlerden. Bizlere son derece önemli bilgiler aktardılar. Kendilerine ve tüm çalışanlarına bize gösterdikleri ilgi ve misafirperverlik için teşekkür ediyorum” dedi.

Konya, Karaman, Aksaray acenteleri toplantıda buluştu

Üniversite etkinliğinin ardından 22 Kasım günü Quick Sigorta yöneticileri Konya, Karaman ve Aksaray acenteleri ile bir araya geldi. Konya Dedeman Otel’de yapılan etkinliğe acenteler büyük ilgi gösterdi. Toplantıda geçtiğimiz aylarda Quick Sigorta tarafından piyasaya sunulan Kefalet Sigortası üzerine ayrıntılı bilgi veren Quick Sigorta Genel Müdür Ahmet Yaşar, “Acentelerimizin bu yeni ürüne ilgisi büyük ve piyasada yaşanan yavaşlama nedeniyle bu ilginin normal olduğunu düşünüyorum. Acentelerimize bu ürünle yeni satış ortamı ve yeni müşteriler kazanabilme fırsatı sağlıyoruz. Bu alanda yapılanmamız sürüyor ve farklı alanlarda Kefalet Sigortası ürünleri ile acentelerimize ilave kazanç sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Toplantıya katılan ve Maher Holding’le ilgili bilgi veren CEO Levent Uluçeçen, “Maher Holding kısa bir süre önce kurulmuş, sigortacılık, enerji, inşaat ve eğitim alanlarında yatırımları olan bir yapı. Sigortacılık alanına ilk olarak Quick Sigorta’yla giriş yaptı ve son olarak Turkland Sigorta’yı bünyesine kattı. Gelecek dönemde teknoloji ve yazılım alanlarında da yatırımlar planlıyoruz. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ve tüm yönetim kurulu üyeleri Türkiye’nin kapasitesine inanıyor ve buna yakışan şekilde yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Maher Holding olarak hayatın içinde, insanlara dokunan, sosyal sorumluluklarını bilen ve sürekli olarak gelişmeyi hedefleyen bir yapı içinde hareket ediyoruz. Hepimizin ayakları bu topraklara basıyor ve bunun değerini önemini bilip buna göre hareket ediyoruz. Türkiye bizim kıymetlimiz ve bu ülkeye layık olabilmek için yatırıma devam diyoruz” dedi.