‘Kadrajımda Sigorta’ fotoğraf yarışmasına başvurular başladı

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) tarafından düzenlenen ‘Kadrajımda Sigorta’ fotoğraf yarışması bu yıl da katılımcılarını bekliyor. Yarışma ile ‘sigorta’yı anlatan en güzel üç kare ödüllendirilecek. Bu yılki yarışmanın ana sponsoru ise Quick Sigorta.

Geçen yıl başlayan ve geleneksel hale getirilmesi amaçlanan yarışmaya katılacak fotoğrafların ‘Sigorta nedir?’ gibi doğrudan veya ‘Neden sigorta yaparız?’ gibi dolaylı yoldan ‘sigorta’ konusunu anlatmaları beklenmektedir. Örneğin; risk, zarar, tehlike, sahip olunanlar, istikrar, güvence gibi sigortayla bağlantılı kavramlar fotoğraf karesine yansıtılabilir. Dileyenler, fotoğraf karesinde konu edindikleri kavram ile sigorta arasında kurdukları ilişkiyi kısa bir yazıyla anlatabilir. Sigorta ve sigortayla bağlantılı kavramların fotoğraf karesine yansıtılma şekli ve kurulan ilişki tamamen fotoğrafçının hayal gücüne bağlıdır.

Seçici kurul tarafından seçilerek ödüllendirilecek olan üç fotoğraf, yine seçici kurul tarafından beğenilen 30 fotoğrafla birlikte, sigortanın bilinirliğini artırmak ve sigorta bilincini geliştirmek amacıyla her yıl mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası (28 Mayıs-3 Haziran) boyunca Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde tüm fotoğraf severler için sergilenecek.

12 Mayıs 23.59’a kadar Şartnamede belirtilen kriterlere uyan fotoğraflarınızı https://kadrajimdasigorta.com adresine giriş yapıp üye olarak sisteme yükleyerek yarışmaya katılabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi için ‘Yarışma Şartnamesi’ni okuyabilirsiniz.