HDI Sigorta, Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’na isim sponsoru oldu

HDI Sigorta ile Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Erkek Voleybol takımı için isim ve göğüs sponsorluk anlaşması imzaladı.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısı ve imza törenine, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu ile Erkek Voleybol Takımı kaptanı Ulaş Kıyak ve başarılı smaçör Salvador Hidalgo Oliva katıldı.

“HDI Sigorta’nın bu güçlü yol arkadaşlığının artarak devam edeceğini inanıyorum”

İlk olarak söz alan Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, “HDI Sigorta, geçen sene çok zor şartlar altında devraldığımız Kulübümüzün yönetiminde mali konularda bize destek veren en önemli kuruşlardan bir tanesi olarak öne çıktı. Tüm tesislerimizin sigortalarını geçen seneki sponsorluk anlaşmamızla HDI Sigorta üstlenmişti. Bu sene de bu kapsamı daha da genişlettik. HDI bu sefer Erkek Voleybol Takımımızın hem isim hem de göğüs sponsoru oldu. HDI Sigorta’nın bu güçlü yol arkadaşlığının artarak devam edeceğine ve çok daha büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum. O yüzden Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu’na çok teşekkür ediyorum.” dedi.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’nun Fener Ol gönüllüsü olduğunu hatırlatan Burhan Karaçam, “Ceyhan Bey’in geçen seneden bu yana benim de Fenerbahçe’deki deneyimim içinde çok özel bir yeri var, değinmeden geçemeyeceğim. Kendisi, Kulübümüz için son derece önemli olan Fener Ol kampanyamızın gönüllülerinden biri. Yetkili bölge yöneticilerimizden biri olarak Fener Ol kampanyamızın geçen sene aralık ayından bu yana içinde. Çok değerli katkıları oldu.” şeklinde konuştu.

Burhan Karaçam, “Erkek Voleybol Takımımız geçen sene çok iyi başlamadığı sezonu gerçekten göğsümüzü kabartarak, gözlerimizi yaşartarak hem yöneticimiz Simla Türker Bayazıt liderliğinde hem de İlker Dinçay’ın yardımcı liderliğinde Fenerbahçemize yakışan şekilde tamamladı. Bu sene daha da büyük başarılara yol alacağımıza gönülden inanıyoruz. Geçen sene Kupa Voley ile lig şampiyonluğunu aldık. Bu sene camiamız için çok sevindirici olan, Avrupa’da Şampiyonlar Ligi’nde hem erkek hem de kadın Voleybol Takımlarımız ülkemizi temsil edecekler.” ifadelerini kullandı.

“Bu tür destekler Türkiye’de sporun gelişmesi için önemli”

HDI Sigorta’nın spor destekçisi bir kurum olduğunu sözlerine ekleyen Burhan Karaçam, “İçinden geçtiğimiz bu zor ekonomik koşullarda HDI Sigorta’nın yapmış olduğu bu özverili katkı, spora ne kadar büyük destek verdiğini, sporun ne kadar yanında olduğunu gösteriyor. HDI Sigorta’nın diğer kurumlarımıza, diğer şirketlerimize örnek olmasını gönülden diliyorum. Türk sporunun HDI Sigorta gibi kurumlara ihtiyacı var. Fenerbahçe’nin sadece bir futbol kulübü olmadığı, birçok branşta mücadele verdiği gibi diğer kulüplerimizde de -bu kadar geniş olmasa da- amatör branşlarda çalışmalar var. Bu tür destekler Türkiye’de sporun gelişmesi için önemli. Türk gençlerinin sporun getirdiği kardeşliğe katılabilmeleri için bu kulüplerin desteklerine ihtiyacımız var.” değerlendirmesini yaptı.
“HDI Sigorta’nın bu katkılarına da Fenerbahçe camiası sessiz kalmayacak”

Varılan bu iş birliği anlaşmasında Fenerbahçe camiasına sonuna kadar güvendiklerini belirten Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, “Zaten o güven içinde bu göreve geldik. İnanıyoruz ki HDI Sigorta’nın bu katkılarına da Fenerbahçe camiası sessiz kalmayacak. Onlar bir şekilde sahiplenecek ve bu başarının hem Fenerbahçe için hem de HDI Sigorta için kalıcı, katkısı yüksek bir ilişki olmasını sağlayacak. Bu açıdan da örnek olacak. Taraftarlarımızdan bir isteğimiz daha var. Futbola olduğu gibi diğer branşlarımıza da gereken ilgiyi göstermelerini ve takımlarının yanında olmalarını diliyoruz. Bu sene bunun için çok güzel bir fırsat. Yine zor bir dönemden geçeceğiz. Hatta belki de mevcut ekonomik koşulların daha da zorlanması nedeniyle daha da sıkıntılı bir dönem olabilir. Birbirimize kenetleneceğimiz, camiamızın desteğini ve yakın ilgisini her an üzerimizde ve arkamızda hissedeceğimiz bir sezonun daha olmasını diliyoruz.” dedi.

Son olarak taraftarlara çağrıda bulunan  Burhan Karaçam, “Bu sene voleybol maçlarımız Burhan Felek’te oynanıyor. Camiamızın tüm fertlerinin bununla ilgilenmelerini rica ediyorum ve voleybol takımlarımızın başarılarını izlemeye davet ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

 Ceyhan Hancıoğlu: Amatör branşlara destek olmak bizim için keyifli, kulüpler açısından da çok önemli

Daha sonra söz alan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Bundan yaklaşık 1 sene önce yine bu masada otururken sizin bir ricanız bizim de bir sözümüz vardı; ‘Seneye daha iyisini yapalım’ diye. Ekonomik konjonktür müsaade ettiği sürece bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. HDI Sigorta olarak yaklaşık 10 yıldır spor arenasında sadece voleybol değil; basketbol, futbol, hentbol tarafında da varız. Burada olmaya devam ediyoruz. Amatör branşlara destek olmak bizim için çok daha keyifli ve kulüpler açısından da çok önemli böyle bir ekonomik süreçten geçerken. Yönetim kurulumuza, başkanımıza, özellikle şubemizin yöneticisi Simla hanıma çok teşekkür ediyorum çalışmamızın kapsamını genişletme şansı verdiği için. Biz 5 yıldır Fenerbahçe’nin içindeyiz. Burası bizim yuvamız. Sponsorluk bacağında da mutlu olmak esas, sponsoru mutlu etmek lazım. Geçen sene de duygularımı ifade etmiştim. Fenerbahçeli olarak çok mutluyum. Sponsor olarak da mutlu olmam gerekiyordu. Yeni yönetimimiz göreve başladığından beri bu konuda elinden geleni yapıyor. Bu iş birliğimizin genişlemesi de buna denk geldiği için ayrıca mutluyum. Bugüne kadar biz sadece Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sigorta sponsoru gibiydik. Hala o tarafımız devam ediyor. Yani bu paketin dışında biz sigorta sponsoru olarak da devam ediyoruz ama bugün bunu taçlandırıyoruz. Artık voleybol gibi şirin, sevimli bir amatör branş takımına ismimizi koyabiliyoruz. Başkanımın dediği gibi biraz daha seyircimizi toplamamız gereken bir arenaya ismimizi koymamız, bize bu imkanı vermeleri çok keyifli.” dedi.
“Şampiyona sponsor olduk”

HDI Sigorta’dan da bahseden Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu, “Almanya’nın üçüncü büyük sigorta grubu, dünyanın 150 ülkesinde faaliyet gösteren Talanx grubunun Türkiye’deki mensubuyuz. Türkiye’deki gelişmeler de bizim açımızdan çarpıcı. Son 1,5 senede 2 tane sigorta şirketini satın aldık. Belki Fenerbahçe uğurlu gelmiş olabilir. Momentum iyi gidiyor. Dört dala gidiyoruz. İnşallah bunun karşılığında Fenerbahçe de tüm branşlarda iyi olacak. Bir sponsor olarak taraftarlığın dışında voleybolda da kupaları bekliyoruz. Şanslıyız, şampiyona sponsor olduk. Erkek Voleybol Takımımız geçen sene Efeler Ligi’nde ve Kupa Voley’de şampiyon oldu. Hatta 24 Ekim’de güzide rakibimizle bir kupa maçına daha çıkacak. İnşallah başarılı oluruz. Biz de elimizden geleni yapacağız. Seyircimizi biraz salona çekmemiz gerekiyor. Bu konuda bize sponsor olarak etkinlikler anlamında elimizden ne geliyorsa yaparız. Dışarıdan izlediğim kadarıyla kaptanımız çok önemli bir figür. Ağabeyliği ve tecrübesiyle ailenin reisi kıvamında. Çok derleyici ve toparlayıcı bir figür olarak gözüküyor dışarıdan. Geçen sene şampiyonluğa çok büyük katkı yapan Hidalgo da çok önemli bir oyuncu. Tüm oyuncularımız çok değerli. İyi bir ekip olduklarını görüyorum. Bizim HDI Sigorta’nın hikayesi de böyle. Çok iyi bir ekibiz. Aile havamız var. Yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Bir sponsor olarak elimizden ne gelirse yapacağımızın sözünü veriyorum. Bize bu fırsatı verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe HDI Sigorta kaptanı Ulaş Kıyak: HDI Sigorta’ya Türk sporuna, voleybola yaptığı desteklerden dolay çok teşekkür ediyorum

Fenerbahçe HDI Sigorta kaptanı Ulaş Kıyak ise, “Fenerbahçe’de ikinci yılımı dolduracağım. Fenerbahçe için ‘Geldiğinde anlarsın’ diyen arkadaşlarım olmuştu. İnsan bildiğini sanıyor ama gerçekten bu formayı giydiğinde buranın büyüklüğünü, o ağırlığı hissediyorsunuz. Geldiğimde bunu gerçekten yaşadım. Biraz strese girdim çünkü çok ağır, şerefli bir forma. Büyük bir camia ve ayrı bir dünya. Başka bir dünyada yaşıyor hissini veriyor. Geçen seneden başlamak istiyorum. Sezona çok güzel başlayamadık. İstemediğimiz, beklemediğimiz mağlubiyetler aldık. Camianın büyüklüğünü buradan anlamak gerekiyor. Başkanımız, yöneticilerimiz, taraftarlarımız, teknik ekip kriz yönetimini çok iyi başardı. O krizi çok iyi çözdüler. Ne zaman sendelesek arkamızda bir destek hissettik. Sonunda herkes karşılığını aldı, sezonu 2 kupayla bitirdik. Bu harika bir şeydi. Taraftarlarımıza, başkanımıza, bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu tamamıyla bir ailenin göstergesi. Bir buz dağı gibi biz sadece en üstteki görünen kısmıyız ama aşağıda o kadar büyük bir şey var ki. Herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sene için Fenerbahçe’nin hedefleri her zaman çok yüksek. Hedefin ne olursa olsun buraya geldiğinde çıta hep çok yüksek. Kendi hedefinin dışına çıkıyorsun çünkü burası Fenerbahçe. Önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi var. Sezon başında Süper Kupa var. Tüm kupalara talibiz. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi ve Fenerbahçe’yi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Önümüzdeki senenin çalışmaları başladı, 3. haftadayız, her şey yolunda. HDI Sigorta’ya Türk sporuna, voleybola yaptığı desteklerden dolay çok teşekkür ediyorum. Siz de bir ailesiniz, biz de bir aileyiz. Bu iki ailenin birleşimi çok güzel bir sonuç doğuracak. Mutlu bir yola girdik ve sonu güzel bitecek. Emeğinize, desteğinize, inancınıza sağlık. İnşallah her şey hayırlı, uğurlu olur.” diye konuştu.

Salvador Hidalgo Oliva: HDI Sigorta’nın bize verdiği bu destekle beraber önümüzdeki sezon bütün kupaları alacağımıza inanıyorum

Bu sponsorlukla birlikte daha da güçlendiklerini ifade eden Hidalgo, “Fenerbahçe’de olmaktan çok mutluyum. Takımımızı çok seviyorum. Bu sezon Fenerbahçe isminin yanına HDI Sigorta geldi. Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı olarak sezona başlayacağız. 3 aydır buradayım. Kendimi çok mutlu hissediyorum. Başkanımız Sayın Ali Koç, takım arkadaşlarım ve daha önceden tanıdığım diğer isimler buraya adapte olmamı çok rahat sağladılar. Üzerimizde taşıdığımız bu forma ve sponsorluk anlaşması ile beraber bütün maçları kazanacağımıza inanıyorum. Son olarak tekrarlıyorum, gerçekten çok mutluyum. Şunu da eklemek istiyorum. HDI Sigorta’nın bize verdiği bu destekle beraber önümüzdeki bütün kupaları alacağımıza inanıyorum. Şampiyonlar Ligi, Süper Kupa, Türkiye Kupası ve lig de geçen seneki yaptıklarımızdan daha iyisini yapacağımıza inanıyorum. Bu sponsorluk anlaşması ile beraber bize verdiğiniz destekle mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum.” dedi.

Ardından tekrar söz alan Fenerbahçe Başkan Yardımcısı , bu başarılarda önemli pay sahibi olan Voleybol takımlarının İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu’na teşekkür etti. Aynı zamanda Abdullah Paşaoğlu’nun belirli yatırımlar için kendilerini ikna ettiğini ifade eden Burhan Karaçam, “Bu başarıların devam etmesini gönülde diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı. Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, üzerinde HDI Sigorta logosunun olduğu Fenerbahçe formasını HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’na takdim etti. Ardından Başkan Ali Koç, Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Yönetim Kurulu Üyeleri Simla Türker Bayazıt, İlker Dinçay, Mustafa Kemal Danabaş, Esra Nazlı Ercan, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, Voleybol Şubesi İdari Menajeri Abdullah  Paşaoğlu ile  voleybolcuların da katılımıyla toplu fotoğraf çektirildi.