“Her görüş ve öneriyi dikkate alıyoruz”

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi(SAİK) TOBB Genel Sekreter Vekili Cengiz Özkan imzalı bir yazı paylaştı. Yazıda 5684 sayılı Kanun uyarınca sigorta acentelerinin meslek örgütü olan SAİK’in nezdinde teşkil edildiği belirtilerek, SAİK’in anılan kanun ile kendisine verilen görevlerinin yanı sıra sigorta acenteliği mesleğinin gelişmesi kurumsallaşması ve mesleği icra edenlerin karşılaştıkları sorunların çözülmesi konularında da çalışmaları etkin bir şekilde sürdürdüğünün altı çizildi.

Yazılı açıklamada, “Bu çerçevede SAİK’in çalışmalarında değerlendirilmek üzere sigorta acenteliği mesleğine ilişkin sorun ve önerilerinizi Birliğimize iletmenizden memnuniyet duyulacaktır” ifadelerine yer verildi.

Acentelerin Sesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise,

“Değerli Meslektaşlar,

TOBB ( Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ) SAİK ( Sigorta Acenteleri İcra Komitesi ) tarafından 29 Ağustos 2019 tarihinde, Türkiye’de bulunan tüm Ticaret/ Ticaret ve Sanayi Odaları Meslek Komitelerine, Türkiye’deki tüm Sigorta Acenteleri Derneklerine bir duyuru yazısı iletildi. Söz konusu önemli yazının ana içeriğini sizlerin de bilgisine sunmak istedik.

“Sigorta Acenteleri İcra Komitesinin, TOBB Çatısı altında teşekkül eden Acentelerin yetkili Mesleki Örgütü olduğu belirtilen yazıda, İcra Komitesinin kanun ile kendisine tanınan yetkilerin yanı sıra Acentelik Mesleğinin gelişmesi ve mesleği İcra eden Acentelerin karşılaştıkları sorunlarının çözümü adına etkin ve çok yönlü olarak çalışmalar gerçekleştirdiğine vurgu yapılmıştır. Bu anlamda İcra Komitesinin çalışmalarında değerlendirilmek üzere de sorun ve çözüm önerilerini İcra Komitesine iletilmek üzere Birliğe iletilmesinin önemine dikkat çekilmiştir.

İcra Komitesinin göreve geldiğinden bu yana Bölge ve yerel toplantılarda, son olarak iki hafta önce Ankara’da yapılan Sigorta Acenteleri Kurultayı ile Acenteleri temsil eden tüm Kurum ve Kişilerin görüşlerine önem verdiğini gösteren yaklaşıma bu duyuru ile devam edilmiştir. Gelen tüm talep ve önerilerin de önemle değerlendirileceğine de inanıyor, Acenteler adına tüm kişi ve Kurumların görüşlerine önem veren, çözüm arayan, üreten SAİK Yönetimini bu yaklaşımından dolayı da kutluyor ve kendilerine Ekibimiz ve Acenteler adına teşekkür ediyoruz.” denildi.