Quick Sigorta’dan kefalet senedi uyarısı

Art niyetli oluşumların sahte isimlerle iş insanlarını yanıltabildiğini belirten Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, geçersiz poliçe ve kefalet senedi satanlara dikkat edilmesi, sadece yetkili kurumlarla işlem gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl kefalet sigortası hizmeti sunmaya başlayan Quick Sigorta, bu branşta sektördeki lider şirketler arasında yer alıyor. Kefalet sigortalarının, iş insanlarının gayri nakdi krediye ulaşımını artırdığını ve dolayısıyla ekonominin büyümesine katkıda bulunduğunu söyleyen Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, ekonomiye yeni bir kaynak kazandıran ürünün kötü niyetli ya da yetki verilmemiş kişiler tarafından suistimal edilebildiğini ifade etti. Kefalet senedinde ve poliçe yaptırılırken dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunan Yaşar, “İş insanlarımızın kefaleti senedi aldıktan sonra mağduriyet yaşamaması için dikkatli olması gerekiyor. Quick Sigorta ismini taklit etmeye çalışan art niyetli oluşumların geçersiz poliçe ve kefalet senedi satmaya çalıştıklarını tespit ettik” diye konuştu. Yaşar, Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından kefalet sigortası düzenleme konusunda ruhsatlandırılmış şirketler ile yetkili ruhsatlı acente ve brokerlerin dışındaki kurumlara itibar edilmemesi yönünde çağrıda bulundu.
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kefalet sigortası branşında ruhsatlandırılan ve piyasaya bu branşta arz sunan başlıca şirketlerden olduklarını dile getiren Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, iş insanlarının Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından duyurulan 5684 sayılı Kanun’un 5. maddesi kapsamında kefalet branşında ruhsatı bulunan şirketlerin güncel listesine  www.hmb.gov.tr/sigorta-sirketleri linkinden ulaşılabileceğini söyledi.