NN Hayat ve Emeklilik ile Haluk Levent doğaya ‘Çünkü Başka Sen Yok’ diyecek

NN Hayat ve Emeklilik, 2018’den bu yana sürdürdüğü doğayı koruma temalı projelerine yeni dönemde Haluk Levent ile devam ediyor. Sanatçı, sosyal medyada takipçileri ile birlikte doğaya ‘Çünkü Başka Sen Yok’ diyecek.

NN Hayat ve Emeklilik, çevresel ve toplumsal sosyal sorumluluk konularında öncü olmayı yeni projeleri ile sürdürüyor. “Doğaya Mektup” projesi kapsamında, sosyal sorumluluk derneği AHBAP’ın da kurucusu olan son dönemin öne çıkan sanatçılarından Haluk Levent ile iş birliğine giden NN Hayat ve Emeklilik, doğa için önemli bir farkındalık hareketine imza atmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en güvenilen ve en çok takip edilen isimleri arasında yer alan Haluk Levent, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile takipçilerinden, #Doğayamektup #Çünkübaşkasenyok etiketiyle doğa için yazdıkları mektuplarını paylaşmalarını istedi ve doğaya sahip çıkmaya davet etti.Haluk Levent, “Birçoğumuzun evlerinde olduğu bu dönemde, doğanın tekrar dünyayı ele geçirdiğine tanık olduk. Kaldırımda açan çiçekler, sokaklarda dolaşan hayvanlar, sahillere yaklaşan yunuslar… Tüm bu sahneleri mutlulukla izledik ve doğanın önemini hatırladık. Artık ‘Çünkü Başka Sen Yok’ diyoruz doğa için. Bu nedenle, haydi doğaya bir mektup yazalım, ona olan özlemimiz, sevgimiz, tutkumuz ortaya çıksın” dedi.

‘Gerçek değerlerimize sahip çıkma vakti’

NN Hayat ve Emeklilik olarak tüm Türkiye’nin severek takip ettiği Haluk Levent ile heyecan verici bir iş birliğine imza attıklarını belirten Genel Müdür Vekili Didem Özsoy Dirican, “Önce Sen diyerek başladığımız yolculuğumuzda, ‘Çünkü Başka Sen Yok’ diyebilmenin ne kadar önemli olduğunu hatırladığımız, çok değerli bir zamandan geçiyoruz. Tüm dünyanın yaşadığı bu süreç bize, kendimize dönmenin, gerçek değerlerimize sahip çıkmanın ne kadar değerli olduğunu hatırlattı. Bu projeyi konuşmaya başladığımızda ilk aklımıza gelen isim Haluk Levent oldu. Kendini adadığı AHBAP ile örnek işlere imza atan, dokunduğu her konuyla tüm toplumun güzel duygularını uyandıran, desteğini alan Haluk Levent ile doğa için önemli bir fark yaratacağımızı inanıyoruz.

NN Hayat ve Emeklilik olarak 2018’den bu yana hayata geçirdiğimiz projelerimizde doğayı koruma bilinci her zaman bakış açımızın ayrılmaz bir parçası. Hem iletişim faaliyetlerimiz hem de hayata geçirdiğimiz kağıtsız süreçlerimizde bu bakış açısı ile hareket ediyoruz. 2018 yılında başlayan ‘Kağıtsız BES’ projemiz ile sektöre öncülük ederek Bireysel Emeklilik Sistemi’ne yönelik tüm işlemleri dijital ortama taşıdık. Bilgi teknolojilerinden etkin biçimde yararlanarak,günümüzde önemi daha da artan doğanın korunması ve doğal kaynakların tüketiminin azaltılmasına yönelik sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında, Hayat Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası dahil başvuru işlemlerinde kağıt kullanımını sonlandırma kararı aldık. Hayata geçirdiğimiz bu uygulamalar ile yılda ortalama 1000 ağacın kesilmesini engellemiş oluyoruz.

“Doğaya Mektup” projemizi hayata geçirdiğimiz bugünlerin tam da doğaya “Çünkü başka sen yok” demenin ve onu sahiplenmenin zamanı olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

NN Hayat ve Emeklilik, proje kapsamında ayrıca AHBAP Derneği’ne yaptığı bağış ile bu platform kapsamında burs alan 1200 öğrencinin eğitimine de katkıda bulunmayı amaçlıyor.