Türk Reasürans’ta önemli atama

Türk Reasürans’ta Trete Kabulleri ve İhtiyari Reasürans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ebru Kır atandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Türk Re Trete Kabulleri ve İhtiyari Reasürans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ebru Kır atandı. Kır’ın 20 yılın üzerinde sigortacılık tecrübesi bulunuyor.

Türk Reasürans A.Ş.’de Trete Kabulleri ve İhtiyari Reasürans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Ebru Kır, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

1998 yılında Yapı Kredi Sigorta A.Ş Finansman Bölümü’nde kariyerine başlayan Ebru Kır, sırasıyla 2002 yılında TEB Sigorta A.Ş ( Zurich Sigorta A.Ş ) Reasürans ve Dış İlişkiler Bölümü’nde Uzman, 2006 yılında Fiba Sigorta A.Ş ( Sompo Sigorta A.Ş) Reasürans ve Özel Riskler Bölümü’nde Sorumlu olarak görev aldı. 2009-2013 yılları arasında Halk Sigorta Reasürans ve Özel Riskler Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı ve 2013 yılında da Direktör olarak görev yaptı. Bu görevler süresince trete reasüransı, ihtiyari reasürans ve özel riskler alanlarında çalışmalar sağladı.

Evli ve bir kız çocuğu annesi olan Ebru Kır, 13.06.2020 tarihi itibarıyla Türk Reasürans A.Ş.’de Yurt İçi Trete Kabulleri ve İhtiyari Reasürans birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta.