Katılım Emeklilik’te faizsiz sağlık sigortalarında liderlik keyfi

Katılım Sağlık markasıyla sağlık kategorisinde iddialı bir çıkış yapan Katılım Emeklilik, 2020’nin ilk yarısını faizsiz sağlık sigortaları arasında yüzde 49,46’lık pazar payıyla lider kapattı. Kısa süre önce kurulmasına rağmen sağlık sigortalarından faydalanan kişi sayısını 24 bin kişiye ulaştıran Katılım Sağlık, 32 milyon TL prim üretti. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Altıncı yılımızda BES’in yanı sıra katılım sigortacılığı tarafında da büyümeye devam ediyoruz. Son olarak sağlıkta faizsiz tarafın öncüsü olduk.” dedi.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, 2020’nin ilk yarısını Katılım Sağlık açısından değerlendirdi. Katılım Emeklilik’in BES tarafında 3 milyar 216 milyon TL fon büyüklüğü, 725 bin BES, 175 bin de sigorta sözleşmesi sayılarına ulaşarak istikrarlı büyümesine devam ettiğini belirten Ayhan Sincek, “Sağlıkta da diğer branşlarımızda olduğu gibi kısa sürede çok iyi sonuçlar elde ettik. Geçtiğimiz yıllarda çıkardığımız sağlık ürünlerini bu yıl başında Katılım Sağlık markamız altında birleştirdik. Türkiye’nin ilk ve tek yüzde 100 faizsiz özel sağlık sigortasını hayata geçirdik. Grup Özel Sağlık hizmeti vermeye başladık. Müşterilerimizin esnek seçeneklerle sağlık hizmetlerinden daha uygun fiyata yararlanabilmesini sağladık. İhtiyaca odaklanan ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı” dedi.

Sincek, “Sağlık sigortalarımızda kısa sürede 32 milyon prim üretimi ve yüzde 49,46’lık pazar payıyla faizsiz sağlık kategorisindeki öncülüğümüzü sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Tamamlayıcı Sağlık’la SGK anlaşmalı hastanelerde fark ücreti ödenmiyor

 Sağlık sigortalarının büyümesi ve derinleşmesine Katılım Sağlık ile katkı sağladıklarını aktaran Sincek şöyle devam etti, “Pandemi sürecinde de Covid-19’u kapsama alarak hızlıca ihtiyaca adapte olduğumuz gibi her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Sağlıkta; Tamamlayıcı Sağlık, Özel Sağlık, Seyahat Sağlık ve Yabancı Sağlık kategorileriyle hizmet veriyoruz. Her birinde farklı bir ihtiyaca odaklanıyoruz. Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık ile SGK’lı vatandaşlarımız Türkiye’nin dört yanındaki 500’ün üzerinde anlaşmalı hastanede katılım payı ödemeden sağlık hizmeti alabiliyor. Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’yla isteyenler, yatarak ve ayakta tedavi seçeneklerinin her ikisini de tek poliçede alabilirken Gülümseten Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’yla da anlaşmalı özel hastanelerdeki yatarak tedavilerde fark ücreti güvence altına alınabiliyor. Ayrıca Gülümseten Tamamlayıcı Sağlık ürünümüz diş hekimi muayenesi, diş röntgeni, diş taşı temizliği, vitalite kontrolü, teşhis ve tedavi planlaması gibi diş sağlığı konusunda da kapsamında büyük avantajlar barındırıyor.

Grup Sağlık ürünlerinde gruplara göre teminatlar üzerinde ekleme çıkarma yapılarak çeşitli ek avantajlar ve hizmetler kapsam dahiline alınabiliyor. Katılım Sağlık müşterilerine tüm hizmetlere ek Medline ve Moneta Sağlık hizmetleri de sunuluyor. Buna göre Medline ayrıcalığı ile acil ambulans ve tıbbi danışmanlık gibi hizmetlerden ek ücret ödemeden yararlanmak mümkün. Yurtdışı seyahat ürünü haricindeki tüm sağlık poliçelerinin kapsamında bulunanlar acil durumlarda bu hizmetlerden yararlanabiliyor. Moneta Sağlık’ın online doktor, online diyetisyen, online psikolog gibi hizmetlerinden ise grup sağlık poliçelerimiz kapsamındaki müşterilerimiz ek bir ücret ödemeden yararlanabiliyor.”

Covid-19 kapsam alanında

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek sözlerini şöyle tamamladı: “Katılım Sağlık müşterilerimizin ayrıca Covid-19 kapsamındaki olası tanı ve tedavi giderleri, pandemi hastanesi olarak belirlenmiş anlaşmalı özel hastanelerde karşılanıyor. Zamanın ruhuna uygun aksiyonları hemen alabiliyoruz. Örnek olarak pandemi sürecinde Covid 19’u hızlıca kapsam alanına aldık. Yeni poliçelerde de yeni bir madde olarak bu konuya yer verdik. Önümüzdeki dönem için de kısa, orta ve uzun vadeli talep ve beklentileri çıkartarak senaryolar üzerinde çalışıyoruz. Uzaktan hizmet vermeye ve çalışmaya en hızlı geçen ve yüksek verimle pandemi sürecini yöneten sigorta şirketlerinden biriyiz. Değişimleri önceden öngörebilmenin ve değişime hızlı adapte olabilmenin önemini biliyor ve ona göre çalışıyoruz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası’yla son iki yıldır umre ve hacca giden vatandaşlarımızı sigortalıyoruz. Misafirim Güvende Sağlık Sigortası ise Türkiye’de yaşayan yabancılara sağlık güvencesi sunarak kolaylık sağlıyor. Katılım Emeklilik olarak her daim insanı ön plana alan yaklaşımımız, bilgi birikimimiz ve teknolojik alt yapımızla faizsiz kategorinin öncüsü olmayı sürdürüyoruz.”