Aksigorta, “Türkiye’nin En İyi İşyeri” seçildi

Sabancı Holding iştiraki Aksigorta, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric’in 50 yılı aşkın süredir çalışanlarla gerçekleştirdiği ve işyeri mükemmelliğini ölçümlediği araştırmalar kapsamında, Türkiye’nin En İyi İşyeri “Kincentric Best Employer” ödülüne 2’nci kez layık görüldü.

Dünya’da 20 yıldır yürütülen Kinsentric Best Employer Programı, 78 farklı pazarda uygulanmakta olup, 2019 Best Employers Programında, Türkiye’nin veri tabanında bulunan 50 farklı sektör ve 400 şirket arasından yaklaşık 200 şirket değerlendirildi. Çalışanları için en iyi çalışan deneyimini ve çalışma ortamını yaratan şirketler “Kincentric Best Employer” En İyi İşyeri olarak ödüllendirildi.

Aksigorta’nın, kazandığı bu ödül, Çalışan Bağlılığının yanında “Çeviklik, Bağlı Kılan Liderlik ve Yetenek Odağı” kriterlerine göre belirlendi. Böyle bir ödüle üst üste 2. kez layık görülmenin çok gurur verici olduğunu ifade eden Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Aksigorta olarak 2018 yılında olduğu gibi 2019’da da en kıymetli kaynağımız olan çalışanlarımızın görüşleriyle ‘Türkiye’nin En İyi İşyeri’ seçilmekten oldukça mutluyuz. Bazı başarılar zor elde edilir; bunu korumak ve istikrarla başarılı kalmak daha da zordur. Çalışanlarımızın görüşleri ile yarattığımız çalışma ortamı, bağlılık, çeviklik, liderlik ve yetenek odağı kriterlerini bu yıl da yerine getirerek yeniden Kincentric Türkiye’nin En İyi İş Yeri ödülünü almak gurur verici. İşe alımdan kariyer gelişimine, performans yönetiminden eğitim ve gelişim fırsatlarına kadar tüm İnsan Kaynakları uygulamalarında sürekli gelişim ilkesiyle çalışanlarımızı kendi en iyilerine ulaştıracak ortamı yaratmak için çalışıyoruz. Önümüzdeki yıl da bu başarıyı tekrarlamak için tüm Aksigortalılarla birlikte iş birliği içerisinde tutkuyla çalışmaya devam ediyoruz.”

Çalışanların yetkinlik gelişimine yatırım

Çalışan bağlılığının yanı sıra “Çeviklik, Bağlı Kılan Liderlik ve Yetenek Odağı” endekslerine göre kazanılan bu ödülün Aksigorta için oldukça değerli olduğunu belirten Ayşegül Gürkale, sözlerini şöyle sürdürdü: “Veri ve teknolojiyi kullanarak, sigorta deneyimini kolay, yalın ve erişilebilir hale getirmek isteyen Aksigorta’nın bu amaca ulaşmak için en değerli varlığının çalışanları olduğu bilinciyle çalışan merkezli İnsan Kaynakları uygulamalarını hayata geçiriyoruz.Bağlı ve sonuç üreten bir organizasyon olmak için çevik çalışmayı benimsemiş, kendi kendini yöneten ekipler oluşturuyor, yeni dünyanın gerektirdiği beceri ve yetkinlikleri geliştirmek için çalışanlarımıza yatırım yapıyoruz. Yeteneği geliştiren, elde tutan ve tercih edilen şirket olmak için çalışıyoruz.’’