Demir Sağlık ile artık otizmli sigortalılar da güvence altında

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta sahip olduğu dinamik ekibi, esnek ve çevik şirket yapısıyla sigorta sektöründe bir ilke daha imza attı. Tüm sigortalıların faydalanabildiği gibi bundan böyle Otizmli sigortalılar da Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden faydalanabilecek. 

 Sahip olduğu 26 yıllık deneyimiyle bireysel ve kurumsal müşterilerinin yaşam kalitesini yükseltmeye odaklı hizmet anlayışını benimseyen Demir Sağlık, geniş network ağıyla tüm segmentlere yönelik stratejiler geliştirmeyi sürdürüyor. Sigortacılıkta, ezberleri bozan esnek ürünleriyle öncülüğünü sürdüren şirket, sektörde fark yaratmaya devam ediyor.

Otizmli bireylerin, sağlık sigortaları konusunda karşılaştıkları güçlüklerin farkında olan Demir Sağlık, çevik ve esnek yapısıyla duyarlı çözümler üretiyor. Sektörde yapılmayanları yapmayı ilke edinen Demir Sağlık, Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünleri ile otizmli bireylerin de ihtiyacına yönelik çözümler sunuyor.

“Farkı bizden, farkınız yok kimseden” diyerek bu ürünlerden her sigortalının yararlanacağı gibi otizmli bireylerin de yararlanabileceğinin altını çizen şirket, sigortalılarının yaşam kalitesini artırmaya devam edecek.

“Farkı Bizden” Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıyla 3 farklı anlaşmalı kurum ağı ve 9 farklı plan seçeneği dahilinde otizmli bireylere SGK anlaşmalı özel hastanelerde, 15 TL’lik yasal katkı payı dışında hiçbir ücret farkı ödemeden sahip olma imkanı sunan Demir Sağlık, bu kapsamda sigortalılara online doktor ve ambulans hizmetinden ücretsiz faydalanma olanağı da sağlıyor.

“SMART” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile otizmli bireylere esnek bir çözüm sunan Demir Sağlık, bu kapsamda sigortalılarına kaç kez doktora gideceklerine karar verme imkanı sağlıyor. Otizmli bireylerin, SGK anlaşmalı özel sağlık kurumlarında uygun primlerle hizmet almasını sağlayan “SMART” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; 1, 2 veya 3 ayakta tedavi seçme imkanı sunan poliçesi kapsamında; sigortalıların ücretsiz check-up, diş paketi, göz paketi ve online doktor hizmetlerinden faydalanabilmesine de olanak tanıyor.

Türkiye’de sigorta sektöründe bir ilk

Demir Sağlık olarak ihtiyaçları gözetip bu yönde ürünler geliştirdiklerinin altını çizen Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara, “Otizmli bireylerin sağlık sigortaları konusunda karşılaştıkları güçlükleri çözme noktasında üzerimize düşeni yapmak amacıyla yola çıkarak, otizmli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya hazırız. ‘Farkı bizden, farkınız yok kimseden’ sloganıyla hayata geçirdiğimiz proje kapsamında Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden her sigortalı gibi otizmli bireyler de yararlanabilecek. Bu düzenlemeyle önemli bir sorunu çözdüğümüzü düşüyoruz. Bir ilki gerçekleştirerek dünyada benzerleri olan bir projeyi ülkemizde de hayata geçiriyoruz. Hem otizmli bireylerin yaşam kalitesini artıracak olmaktan hem de sigorta sektöründe bir ilki daha gerçekleştirmekten dolayı son derece mutlu ve gururluyuz” diyor.