Boğaz’da Quick Sigorta fırtınası esti

Türkiye Yelken Federasyonu, İstanbul Yelken Kulübü ve Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü’nün birlikte organize ettiği “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İstanbul Boğazı Yat ve Sportsboat Yarışı” gerçekleştirildi. Quick Sigorta sponsor olduğu 2 takım, ilk yarışlarını birincilikle tamamladı.

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İstanbul Boğazı Yat ve Sportsboat Yarışı” Boğaziçi’ni yelken şöleni alanına çevirdi. 62 yat ve 10 sportsboat olmak üzere toplam 72 teknenin yelken açtığı yarışta tam bir görsel yaşandı. Dünya’nın en zorlu parkurlarından biri olarak nitelendirilen Boğaziçi’nde, yelkenciler rüzgâr, akıntı ve rakipleri ile kıyasıya mücadele etti.

Quick Sigorta sponsorluğunda yelken açan Quick Sigorta Nimbus Ekibi ve Quick Sigorta HSSK Ekibi katıldıkları ilk yarışta birincilik elde etti. Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, yarışla ilgili yaptığı açıklamada “Çok çekişmeli ve heyecanlı bir yarış oldu. Sponsor olduğumuz iki takımın da yarışları birinci tamamlaması bizleri mutlu etti. İlk yarış ve ilk şampiyonluğumuz, hayırlı olsun” dedi.

Saat 13:30’da Büyükdere Koyu’ndan start verilen yarışta tekneler İstanbul Boğazı’nı renklendirerek Çırağan Sarayı önünde yarışı tamamladı. Kupada; 62 yat ve 10 sportsboat olmak üzere toplam 72 takım, 650 sporcuyla mücadele etti.

Quick Sigorta Nimbus Ekibi: Saruhan Çinay, Deniz Topal, Sevan Habeş, Nayra Dursun, Canberk Mete

Quick Sigorta HSSK Ekibi: Poyra Abda, Arhan Küçükoğlu, Yiğit Yamaç, Çağan Deniz Özgül