HDI Sigorta HDI Kampüs ile satış yöneticilerine katkı sunacak

HDI Sigorta, Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlediği ve ilk dönemi 19 Nisan’da başlayan ‘‘HDI Kampüs’’ eğitim programında, teorik bilgiyi sektör uygulamalarıyla birleştirerek satış yöneticilerine katkı sağlamayı hedefliyor.

HDI Sigorta, çalışanlarının gelişimine yatırım yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MUSEM) iş birliği ile HDI Sigorta satış yöneticilerine özel olarak HDI Kampüs eğitim programını hayata geçiren şirket, teorik bilgiyi sektör uygulamaları ile buluşturmayı amaçlıyor.

19 Nisan’da ilk dönemi başlayan eğitim programında Marmara Üniversitesi’nin uzman eğitmenleri tarafından sigortacılık, finans, satış, pazarlama ve müşteri deneyimi konuları özelinde verilecek akademik eğitimlerin yanı sıra HDI Sigorta’nın üst yönetim ekibi tarafından sektör uygulama ve stratejilerine yönelik dersler de verilecek. Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek eğitimleri tamamlayan katılımcılar, katılım ve bitirme sertifikası da alacak.

“Organizasyonumuzdaki her bireyi yarına hazırlamak görevimiz”

Proje koordinatörleri Doç. Dr. Özgür Akpınar ve Dr. İrem Konca’nın da katılımları ile 16 Nisan Salı günü gerçekleştirilen HDI Kampüs lansmanında konuşan HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan, kişisel gelişimin odağında doğru zamanda yapılan kariyer hamlelerinin önemine dikkat çekerek “Sürekli bir yenilik ve değişim içerisindeyiz. Değişim sürecini, lehimize çevirerek gelişimi de sürekli kılmak çok önemli. Bu farkındalık ile HDI Sigorta olarak organizasyonumuzdaki her bireyi yarına hazırlamayı görev ediniyor ve uygun ortamı sağlayabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. HDI Kampüs programımız ile satış yöneticilerimiz, alanında uzman isimler ile bir araya gelerek mevcut bilgi birikimi ve tecrübelerini teorik bilgiler ile harmanlama imkanı bulacaklar. İlk eğitim dönemimizin verimli olacağına inanıyor, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

“İçerik büyük bir özenle hazırlandı”

İlk dersin açılışını yapan HDI Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Bay, içeriği büyük bir özenle işlenen HDI Kampüs programının mini bir MBA programına denk olarak düşünülebileceğini söyleyerek “Sektör tecrübe ve pratiklerini, teorik bilgi ile desteklemenin faydası ilk günden görülecek. Kişisel gelişimimiz için bir adım atıyor olmanın beraberinde biraz üniversite havası solumanın da hepimize iyi geleceğine eminim. Öğrenim dönemi sonunda ise katılımı ve başarıları özel bir sertifika ile taçlandıracağız. Büyük bir heyecan ve motivasyon ile başladığımız ilk dönemimizin herkes için hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.