Allianz Türkiye, tüm ofislerinde yeşil ofis diplomalı

Allianz Tower ve Allianz Kampüs’ün ardından, Allianz Türkiye’nin tüm bölge ofisleri daha düşük emisyon ve tüketim, doğaya saygılı çalışma ortamı, yeşil dönüşüm gibi hedeflere başarıyla ulaşarak ‘Yeşil Ofis’ oldu.

 

Sürdürülebilir değer yaratma modeliyle ‘iyi çevre’, ‘iyi toplum’, iyi kurum’ alanlarına odaklanan Allianz Türkiye, faaliyetlerini sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştürmeye yönelik hedeflerinden birine daha ulaştı. İklim değişikliğiyle mücadele çerçevesinde, ekosisteminin dönüşümüne destek olan ürün ve hizmetler sunmanın yanı sıra operasyonlarının çevresel etkisini en aza indirmek için çalışan Allianz Türkiye, merkez ofisleri olan Allianz Tower ve Allianz Kampüs ile WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)’nin Yeşil Ofis Yeşil Dönüşüm Programı’nı 2019 yılında başarıyla tamamlamıştı. Allianz Türkiye, ekolojik ayak izini küçültme uygulamalarını tüm bölge ofislerinde de yaygınlaştırarak, WWF-Türkiye Yeşil Ofis Diplomasını almaya hak kazandı. Böylece Allianz Türkiye’nin tüm ofisleri Yeşil Ofis oldu.

WWF-Türkiye’nin kurumları doğa dostu tercihler yapmaya teşvik etme amacıyla yürüttüğü Yeşil Ofis Yeşil Dönüşüm Programı kapsamında, Allianz Türkiye bölge ofislerinde daha düşük emisyon ve tüketim için belirlenen ölçülebilir aksiyonlar başarıyla gerçekleştirildi. Gönüllü çalışanların katılımıyla iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik, doğal kaynakların bilinçli kullanımı ve tüketim alışkanlıklarına ilişkin farkındalığın artması ve kurum kültürünün dönüşmesi sağlandı. Bir yıllık çalışmanın sonunda sayısal hedeflere ulaşılmasıyla birlikte, bölge ofisleri Yeşil Ofis diploması almaya hak kazandı.

Çevreye duyarlı aksiyonlar alarak, güneş ve rüzgar enerjisinden faydalanarak enerji üretebilen Allianz Tower ve Allianz Kampüs, aynı zamanda Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından yeşil binalara verilen LEED Platin ve LEED Gold sertifikalarına da sahip. Sertifikayı BC+C Core and Shell kategorisinde alan Allianz Tower, Türkiye’nin LEED Platin Sertifikası almaya hak kazanan ilk kulesi olma unvanını taşıyor.