Sigorta Cini Antakya mağazası açıldı

Perakende sigorta zinciri Sigorta Cini; Gaziantep, Osmaniye, İskenderun ve Adana’da açtığı mağazalarının ardından Antakya’da da mağaza açarak bölgeye yatırımlarına devam ediyor. Sigorta Cini, Antakya’da açtığı yeni mağazası ile hizmet ağını genişleterek büyümesini sürdürüyor.

Antakya mağazasının açılışı dolayısıyla, Savon Hotel’de gazetecilerle bir araya gelen Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı sektöre ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’nin ilk perakende sigorta mağaza zinciri olarak ülke genelinde açtığımız mağazalar ile tüm halkımızın ihtiyaç duyduğu anda, ihtiyaç duyduğu ürün için kolaylıkla bir sigorta uzmanına ulaşmasını sağlıyoruz. Türkiye’de bu modeli daha da yaygınlaştırmak istiyoruz. Ayrıca mağazalar dışında çeşitli dijital kanalar üzerinden müşterilerimize hizmetlerimizi sunmaya yönelik projeler üzerinde de çalışıyoruz. Böylece, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve yüksek hizmet kalitesi sunan sigorta dağıtım ağı olmayı hedefliyoruz.”

Düzenlenen basın toplantısında sigorta sektörüne ilişkin genel değerlendirmelerde bulunan Aydınlı, Sigorta Cini olarak, sigorta sektörüne yaptıkları yatırımlar ile Türk sigorta sektörünün gelişimi için hayata geçirdikleri bilinçlendirme çalışmalarından da bahsetti: “Özellikle de şu an içinde bulunduğumuz ekonomik olarak zorlandığımız, çalkantılı dönemlerde sigortanın ilk tasarruf yapılacak yerlerden biri olmadığını, tam tersine bu dönemlerde sigorta yapılması gerektiğini müşterilerimize anlatmak istiyoruz. Çünkü böyle dönemlerde varlıklarımızın başına bir iş geldiği zaman bunları yerine koymak daha da zorlaşıyor. Bizim Sigorta Cini olarak bir misyonumuz var. Bu misyonumuz sigorta ihtiyacını ortaya çıkartmak ve sigorta ihtiyacını özellikle ailelere anlatmak. Bunu yaparken de farklı bir modelle yapmayı düşündük. Türkiye’de ilk defa ve halen sadece bizim uyguladığımız sigorta mağazacılığı konseptiyle yola çıktık. Büyümenin yanı sıra yeni kanal ve iş modellerine yatırım yaparak sektörün ilklerinden olmak önceliklerimizin başında geliyor. Aramıza katılan yeni arkadaşlarımız ve yeni mağazalarımızla birlikte büyümemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Güçlü Sigorta’nın bünyesine katılmasına dair Sigorta Cini’nin düzenlediği basın buluşmasında söz alan Sigorta Cini Antakya Mağaza Müdürü Halet Güçlü yaptığı konuşmasında; uluslararası bir şirket olan Sigorta Cini ile müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürününü belirleyerek Türkiye’nin en güvenilir sigorta şirketlerinden karşılaştırmalı tavsiye hizmeti sunacağını belirterek sigortaya ihtiyacı olan herkesi mağazaya beklediklerini aktardı.