Mapfre, Renault ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Renault Spor Formula 1 Takımıyla yapılan sponsorluk anlaşması Mapfre Yönetim Kurulu Başkanı Antonio Huertas ve Renault Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Ghosn’un katılımıyla Paris’te gerçekleşen toplantıda duyuruldu. Renault Spor Formula 1 Takımı ve Mapfre önümüzdeki beş yıl boyunca işbirliklerini geliştirip güçlendirecek.

Mapfre Yönetim Kurulu Başkanı Huertas ve Renault Yönetim Kurulu Başkanı Ghosn’un imzaladığı sözleşme, spor sponsorluğundan öteye geçerek Mapfre ve Renault Grubu’na ek mobilite çözümlerini ve sigorta hizmetlerinin otomotiv sektörünün geleceğindeki rolünü keşfetme kapısını araladı.

Antonio Huertas “Renault Grubu’yla yapılan bu sözleşme Mapfre markasını ve değerlerini dünya çapında tanıtmamıza olanak sağlayacak. Formula 1 sadece rekabetçi bir spor değil aynı zamanda sonrasında bir bütün olarak toplumu da içine alacak teknolojik araştırmalar için de bir deneme alanı. Bu felsefe gelecekteki stratejik konumumuz ile mükemmel bir şekilde örtüşüyor” dedi. 

 Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll ise şunları söyledi: “Başarılı bir ilk sezon sonrasında Mapfre’nin takımın geleceği için çok önemli bir katkıda bulunması harika. Mapfre ilerlemekte olan bir şirket ve biz küresel seviyede marka farkındalıklarını geliştirme konusunda onlara destek vermeye devam ettiğimiz için çok mutluyuz. Mapfre’yle ilişkimiz Formula 1’in ve takımın gelebileceği noktayı, potansiyelini ön plana çıkardı ve bu uzun vadeli ortaklık Renault Grubu ve Mapfre’nin birlikte yeni projeler geliştirmesi için bir fırsat. Gelecek sezonlarda da hedeflerimize ulaşmak için sınırlarımızı zorlayacağız, bunu iple çekiyoruz.”

Paris’te yapılan toplantıya, Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll, RCI Bank ve Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Gianluca De Ficchy, Renault Grubu Üretim ve Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı José Vicente de los Mozos, Mapfre Başkan Yardımcısı Ignacio Baeza ve İş, Müşteri ve Yenilikten Sorumlu Başkan José Manuel Corral katıldı.

Mapfre markası, İspanyol yarışçı Carlos Sainz ve Alman yarışçı Nico Hülkenberg’in üniformalarının ve kasklarının yanı sıra araçların hem ön hem de yan taraflarında belirgin bir şekilde görünür olacak.