“Küçük Ressamlardan Büyük Eserler” sergisi Güneş Sanat Galerisinde  

 

 

Güneş Sigorta’nın bu yıl ikincisini düzenlediği “Küçük Ressamlardan Büyük Eserler Resim Sergisi” Güneş Sanat Galerisi’nde açıldı.

Mart ayında start verilen yarışmada Güneş Sigorta çalışanlarının ve Güneş Sigorta Acentelerinin çocukları “Hayallerindeki Geleceği” resmetti. 16 Nisanda sonlanan yarışmanın sonuçları Güneş Sanat Galerisinde yapılan sergi açılışıyla açıklandı. 5-9 ve 10-14 yaş olarak iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya toplam 52 eser katıldı.

Ödül töreninde her kategorideki derece sahiplerine ödüllerini Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcıları Birgül Denli, Murat Koygun, Tayfun Altıntaş ve Grup Müdürleri Uğur Sefiloğlu ve Yurdakan Tarhan takdim etti.

Çocuklarımızın çağdaş bir ihtiyaç olan sanatla ilgilenmesini teşvik ederek, güzel sanatlar alanında kendilerini ve yeteneklerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlanmasını amaçlayan Güneş Sigorta, jüri üyelerini de konusunda uzman isimlerden seçti. Yarışmanın jüri üyeliğini Doç. Erol Yıldır (İstanbul Gelişim Üniversitesi GSF Dekan Yrd. / Ressam), Ahmet Özel (Ressam), Figen Batı (Ressam), Muhammet Bakır (Resim Öğretmeni / Ressam), Emine Yılmaz (Güneş Sigorta Temsilcisi) ve Yalçın Denizyılmaz (Küratör) üstlendi.

5-9 yaş kategorisinde, Kayra Aygar birinci, Doruk İzgören ikinci, Demir Kazancı üçüncü oldu. 10-14 yaş kategorisinde ise Arda Arslan birinci, Melek Kuyucu ikinci Eren Akgül üçüncü oldu.

Dereceye giren ve sergilenme hakkı kazanan eserler 1 Mayıs Salı gününe kadar 10:00-17:00 arasında Güneş Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşacak.