Anadolu Hayat Emeklilik’ten çiftçilere özel emeklilik planı

Anadolu Hayat Emeklilik, çiftçilere özel hazırladığı emeklilik planında, çiftçilere uygun ödemelerle birikim yapma olanağı sunuyor.

Çiftçilere Özel Emeklilik Planı, çiftçilere bütçelerini sarsmadan birikim yapma ve emeklilik döneminde ek gelir elde etme olanağı sağlarken, aile bireylerine de aynı avantajlarla emeklilik fırsatı tanıyor. Özellikle kırsal kesimde yaşayan ve geçimini tarım faaliyetleri üzerinden sağlayan, hasatlar dönemleri nedeniyle ödemeleri dönemsel olarak gerçekleştirmek isteyen çiftçiler ve aile üyelerine özel olarak hazırlanan emeklilik planında, yüzde 25 devlet katkısı da elde ediliyor.

Sosyal güvenlik danışmanlığı, hukuki danışmanlık gibi özel hizmetler ve 125 TL’den başlayan katkı payıyla emeklilikte ek gelir elde etme imkânı sunan plan hakkında bilgi veren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, planın tüm detaylarının çiftçilerin ve ailelerinin ihtiyaç ve beklentileri göz önüne alınarak belirlendiğini söyledi. Bu yeni ürünle, çiftçilerin ve ailelerinin sisteme dahil olma oranlarını artırmayı hedeflediklerini belirten Erkan, “En temel amacımız bireysel emeklilik sistemini yaygınlaştırarak, daha çok kişinin sisteme dahil olmasını ve emeklilikte elde edecekleri ek gelirle geleceklerini güvence altına almalarını sağlamak. Sahip olduğu özelliklerle son derece avantajlı olarak sunduğumuz Çiftçilere Özel Emeklilik Planı’mızla çiftçilere daha güvenli bir gelecek için destek olacağız” dedi.