Euler Hermes Türkiye, brokerleriyle bir araya geldi

Euler Hermes, Türkiye’de üçüncü kez düzenlediği “Broker Day” etkinliğinde 2018 yılı hedef ve öngörülerini paylaşarak birlikte nasıl daha iyi çalışabilecekleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Toplantının açış konuşmasını yapan Euler Hermes Türkiye CEO’su Özlem Özüner, dünyadaki ve Türkiye’deki makroekonomik görünüme ışık tuttu. Özüner, yaptığı değerlendirmede, Türkiye ekonomisinde 2017 yılında sağlanan büyüme ivmesinin 2018 yılında da devam edeceğini belirterek, “Dünya geneline baktığımızda 2017 yılı Brexit görüşmeleri, ABD-Çin ve AB arasında artan korumacılık önlemleri, Orta Doğu’da devam eden belirsizlik, emtia fiyatlarında artış, hızla yükselen petrol fiyatları, gelişmekte olan ülkelerde finansmana erişim olanaklarının daralması ve pahalılaşması gibi olumsuzluklar yaşanmasına rağmen 2018 yılında dünya GSMH büyümesinin yüzde 3,3 seviyesinde olmasını bekliyoruz. Türkiye ekonomisinde de 2017 yılında kazanılan büyüme ivmesinin 2018 yılında devam edeceğini ve yüzde 4,6 seviyesinde seyredeceğini tahmin ediyoruz. Biz de Euler Hermes Türkiye olarak 2018 yılı için stratejimizi sürdürülebilir büyüme üzerine kurguladık. Hedefimiz kârlılığı ve operasyonel verimliliği koruyarak büyümek” dedi.

Euler Hermes Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi MMCD Direktörü Vassili Christidis ise Euler Hermes’in güncel analizleriyle hazırlanan dünya risk haritasını paylaşıp, şirketin 241 ülke ve bölgeyi izleyerek risk analizi yaptığını, bu sayede müşterilerinin planlı ve bilinçli şekilde ticari kararlarını vermelerine yardımcı olduğunu vurguladı. Dünya genelindeki gelişmeleri değerlendiren Christidis, “Euler Hermes olarak uluslararası arenada faaliyet gösteren tüm iş kollarımız sayesinde yeni büyüyen pazarlara yatırım yapıyoruz; gelişimi destekleyen, performansı ön plana çıkaran ve kendimizi dönüştürecek teknolojilere odaklanıyoruz. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre portföyümüzü esnek hale getiriyoruz. Dijitalleşmenin sosyalleştiren ve bilgiye yakınlaştıran etkisinden faydalanarak tüm dünyayla daima irtibat kurabiliyoruz. Çünkü yeni dönemde şirketlerin ihtiyaçlarını doğru sigorta ürünleriyle birleştirme, proaktif olarak bilgi verme ve sigortalıları veriyle beslemenin her zamankinden daha da kritik olacağını düşünüyoruz” dedi.

Etkinlikte, Euler Hermes Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Gürcan Köseoğlu da şirketin 2017 ticari performansı, 2018 hedefleri ve risk yönetimi gibi konulara değinen sunumlar yaptı. Euler Hermes Türkiye yetkilileriyle fikir alışverişi yapma fırsatını yakalayan brokerler, toplantının ardından Boğaziçi’de düzenlenen tekne gezisine katıldı.