Chubb’dan büyük projelere güvence

Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden inşaat sektörü giderek büyürken, dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigortacısı, inşaat ve mühendislik sigortaları alanındaki global liderlerden Chubb, Türkiye’nin en önemli inşaat projelerine sigorta çözümleri sunuyor.

Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday “Türkiye’de İnşaat – 2022’ye Kadar Trendler ve Fırsatlar raporuna göre Türkiye’de inşaat sektörü 2013 – 2017 yılları arasında yüzde 5.83 oranında büyüme kaydetti. Özellikle ulaşım, konut ve enerji altyapı yatırımları ve 10. Kalkınma Planı kapsamındaki yatırımlar bu gelişimi tetikledi. Şirket, otoyollardan barajlara ve köprülere hem altyapı hem üstyapı projeleri için özel ve esnek sigorta çözümleri sunuyor. Üçüncü Köprü, Çanakkale Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nu sigortalayan şirketler arasında yer alıyoruz. Chubb olarak böylesi büyük projeleri sigortalayacak teknik donanıma ve mali güce sahibiz” diye konuştu.

TÜRK ŞİRKETLERİ YURTDIŞINDA DA GÜVENCE ALTINDA

130 yıllık bir marka, mühendislik ve inşaat sigortaları alanında en deneyimli global markalardan biri. Büyük, çok bölgeli projeleri de bireysel girişimcileri de entegre risk yönetimi çözümleri ile güvence altına alan Chubb, müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren teminatlar sağlıyor.

Buğday sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece Türkiye’de değil, Türk müteahhitlerinin faaliyetlerini yürüttüğü birçok ülkede sigorta ve reasürans hizmeti sunuyoruz. Büyük emekle hayata geçirilen yapıları veya faaliyete geçmiş tesisleri hem inşaat ve montaj dönemi boyunca hem de işletmeye geçtikten sonraki dönemde ani ve beklenmedik risklere karşı geniş kapsamla güvence altına alıyoruz. Farklı risklerin ve düzenlemelerin söz konusu olduğu yurtdışında global bilgi birikimimizle yerel çözümler üretiyoruz.”

GENİŞ ÜRÜN PORTFÖYÜ

Yine Türkiye’de İnşaat – 2022’ye Kadar Trendler ve Fırsatlar raporunda inşaat sektörünün 2018 – 2022 yılları arasında büyümeyi sürdüreceğine dikkat çekildiğini belirten Buğday “2023’e kadar 5 bin 300 kilometre otoyol yapılmasının planlandığı, bununla birlikte yüzde 58’i devam etmekte olanlar olmak üzere dev inşaat projelerinin 1.34 trilyon liralık potansiyel barındırdığının altı çiziliyor. Yani sektör önümüzdeki yıllarda da Türkiye ekonomisi için kilit bir rol oynayacak. Mühendislik ve inşaat sektörüne ve Türkiye ekonomisine deneyimlerimiz ve sigorta çözümlerimizle hizmet etmekten gurur duyuyoruz” dedi.