Poliçe zeyillerinde “Quick” kolaylık

Quick Sigorta müşterileri artık poliçe zeyillerini (değişiklik, ilave, dev) kendileri yapabilecek.  Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, birçok iş sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Özellikle yoğun olan işlemlerden birisi  zeyil ve yeni sistemle artık son derece hızlı ve rahat şekilde bu işlem yapılabilecek. Müşterilerimiz ve acentelerimiz bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilir. Özellikle araç alım-satım işlemlerinde bu işlemin hızlı şekilde yapılması ihtiyacı doğuyor. Yeni uygulamamız ile bu ihtiyacı karşılamış olduk” dedi.

Web üzerinden ve Sesli Yanıt (IVR) Sistemiyle yapılacak zeyillerde işleyiş şu şekilde olacak:

Araç Satışı Nedeniyle Poliçe İptali Zeyili: Aracın resmi olarak satışı yapıldıysa ve noterden alınan “Araç Satış Sözleşmesi” sigortalının elindeyse, “Poliçe Numarası” ya da “Plaka Numarası” ile “Noter Sözleşme Tarihi (Satış Tarihi)” bilgilerini kullanarak iki adımda zeyili düzenlemek artık mümkün.

Poliçe Plaka Değişikliği Zeyili: “Aracın Yeni Tescil Belgesi” sigortalının elindeyse “Poliçe Numarası” ve “Tescil Belge Seri Numarası” bilgilerini kullanarak iki adımda zeyili düzenlenebilecek.

Girilen bilgilerle Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki (EGM) bilgiler eşleşmediği durumlarda ise sistem, satış sözleşmesinin yüklenmesini isteyecek. Bu sürecin ardından teknik operasyon birimimize bir e-posta düşecek ve işlem operasyon birimimiz tarafından gerçekleştirilecek.

Söz konusu zeyil işlemleri, telefon üzerinden, IVR sesli yanıt sistemine bilgilerin tuşlanarak girişiyle de yapılabileceği gibi 1250’yi aşkın Quick Sigorta acentesi de bu konuda hizmet vermeye devam ediyor.