Güneş panelleri ERGO’ya emanet

ERGO Türkiye, ülkemizde ve Avrupa ile Uzak Doğu’da güneş paneli üretimi gerçekleştiren, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde etkinlik gösteren CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi’yle güneş panellerine yönelik Ürün Garanti Sigortası iş birliğine imza attı.

Sürdürülebilir kalkınma anlayışı içinde önemli bir yer tutan çevre politikaları, doğal kaynakların korunmasıyla beraber yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor. Doğanın kendi evrimi içerisinde kendiliğinden mevcut olabilen enerji kaynakları arasında yer alan güneş enerjisi ise küresel çapta olduğu gibi Türkiye’de de giderek önem kazanıyor.

ERGO Türkiye, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmak hedefiyle geliştirdiği güneş enerjisi santralleri sigortacılığını yeni bir boyuta taşıdı. Geçen yıl sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, yetersiz ışımadan kaynaklı performans kayıplarını güvence altına alan ERGO Türkiye, Antalya Acentesi Kotra Sigorta aracılığıyla Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan güneş paneli üreticisi CW Enerji’yle işbirliğine imza attı. Bu anlaşmayle CW Enerji’nin güneş enerjisi panellerinin verimlilikleri 25 yıl süreyle ERGO güvencesi kapsamına alındı.

ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma İlkeleri arasında yer alan iklim değişikliğinin ERGO Grubu’nun da çevresel sorumluluk anlayışının da bir parçası olduğunu belirterek, “ERGO Grubu ve hissedarımız Munich RE’nin ortaklaşa geliştirdiği sürdürülebilirlik vizyonuyla hareket etmeyi her daim ilke ediniyoruz. Grubumuzun küresel çapta yaygınlaştırdığı kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri, temel olarak iklim değişikliğiyle mücadele çerçevesinde şekilleniyor. Antalya acentemiz Kotra Sigorta aracılığıyla CW Enerji, Mühendislik, Ticaret ve Sanayi’yle yapılan bu işbirliğini gönülden destekliyorum” dedi.