Ceyhan Hancıoğlu:   Grubumuzun Türkiye’mize sigorta sektörümüze güveni tam

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu “Talanx Grubu’nun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam. Grubumuz doğabilecek satın alma ve birleşme fırsatlarını takip edecektir” dedi.

Yatırım ve döviz kurları gibi Türkiye gündemini yakından ilgilendiren konularla ilgili açıklamalarda bulunan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, Talanx Grubu’nun HDI Sigorta şirketini satın alarak 2006 yılından bu yana Türk sigorta sektöründe başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü hatırlatarak, “Grubumuz, öncelikli hedef pazarlarımızdan biri olan Türkiye’ye özellikle odaklanmaktadır” diye konuştu.

Hancıoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Tüm hedef pazarlarımızda olduğu gibi, burada da stratejik hedefimiz sektördeki ilk 5 şirket arasında yer almaktır. Talanx, bu hedef doğrultusunda gerek organik gerekse inorganik olarak büyümeyi sürdürmeyi hedeflemektedir. Buna paralel olarak grup, döviz kurunda bugünlerde yaşadığımız gelişmelerden önce, Ocak ayında, Liberty Sigorta’nın yüzde 99,4 hissesini satın aldı. Döviz kurundaki gelişmeler her ne kadar teknik ve finansal açıdan birtakım zorlukları beraberinde getiriyor olsa da Talanx Grubu ana hedef pazarlarından biri olan Türkiye sigorta sektöründe pazar payını seçici olarak artırmaya devam edecek ve doğabilecek satın alma ve birleşme fırsatlarını takip edecektir.”

Türkiye’den HDI Sigorta’yı da bünyesinde bulunduran Alman sigorta devi Talanx, geçen aylarda ABD merkezli Liberty Mutual Group’un iştiraki olan Liberty Sigorta’nın hisselerinin yüzde 99,4’ünü satın almıştı. HDI Sigorta, 2006 yılından bu yana Türkiye’de hayat dışı sigorta sektöründe faaliyet gösteriyor. Şirket, 305 çalışanı, 9 bölge müdürlüğü, 1350’den fazla sigorta acenteliği ve brokerleri ile 1200 banka şubesi aracılığıyla sigorta hizmetleri sunuyor.