SEDDK Başkanı Eroğlu’ndan kurumun yeni dönemine yönelik ipuçları…

Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu,  sosyal medyada önemli bir paylaşımda bulundu. Eroğlu, atamasına yönelik Cumhurbaşkanı ile Hazine ve Maliye Bakanı’na teşekkür ettiği paylaşımında yeni kurul üyeleriyle birlikte kendi Başkanlığı döneminde SEDDK’nın yeni yol haritasının ipuçlarını paylaştı. Eroğlu,  “Amacımız bir yandan sektörümüzün kronik sorunlarını çözmek ve fakat mutlaka bu sektörün hep konuşulan potansiyelini kullanarak sektörümüzü büyütme adına adımlar atmak olacaktır.” dedi.

 

SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile SEDDK Başkanlığına atanmış bulunmaktayım. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bu süreçte bize güvenerek, inanarak bu göreve layık gören Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Nurettin Nebati’ye desteklerinden dolayı şahsım ve atanan kurul üyelerimiz adına şükranlarımızı arz ederim. Sigorta ve Emeklilik sektörümüz finansal sistemimizde ikinci sırada yer almakla birlikte Bankacılık sisteminden oldukça geride olup amacımız bir yandan sektörümüzün kronik sorunlarını çözmek ve fakat mutlaka bu sektörün hep konuşulan potansiyelini kullanarak sektörümüzü büyütme adına adımlar atmak olacaktır.

Bu amaçla SEDDK olarak; kucaklayıcı, tüm paydaşlarla doğru ve yakın iletişim içinde, ortak aklı kullanan, etkin, proaktif, çözüm ve sonuç odaklı, tüm aktörlere dengeli bir rekabet ortamı sunan ancak piyasa bozucu oyun ve oyunculara gerekli tedbirleri zamanında alarak sağlıklı, öngörülebilir, güvenilir, dinamik, güçlü ve tüm paydaşlar için sürdürülebilir endüstri ortamı sağlamak hedefindeyiz. Bu doğrultuda tüm paydaşlarımızdan gerekli desteği alacığımıza olan inancım tamdır. Ülkemiz finansal sisteminin daha da stabilizasyonu ve derinleşmesi sigorta ve emeklilik endüstrimizin payının artmasından geçmektedir. Sektörümüzün büyütülmesinde genç nüfusumuzu, ekonomimizin dinamik yapısını ve de SEDDK bünyesindeki bürokratlarımızla, diğer tüm paydaşlarımızdaki nitelikli insan kaynaklarımızı büyük bir şans olarak görüyorum. Bu amaçla biz SEDDK olarak bugüne kadar olduğu gibi büyük bir özveri ile bundan böyle de durmadan çalışacağız. Rabbim Mahcup etmesin.”