“Sigortacılar ruh sağlığı direncini artırmaya yardımcı olabilir”

Swiss Re Enstitüsü analistlerinden gelen yeni bir rapora göre, sigortacılar ruh sağlığı direncini güçlendirmede önemli bir rol oynayabilir.

Swiss Re tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, COVID-19 pandemisinin Avrupa’da ruh sağlığını etkilediğini ve 35 yaşın altındakilerin %40’ının 2021’de ruh sağlığı durumlarında bir bozulma olduğunu bildirdiğini vurguladı.

Anketten elde edilen bulgular ayrıca, ruh sağlığı bilincinin tüm yaş gruplarında birinci öncelik haline geldiğini ve dijital hizmetler de dahil olmak üzere ilgili sağlık hizmetleri çözümlerine olan talebin arttığını gösterdi.

Bu nedenle, Swiss Re analistleri, sağlık uygulamaları aracılığıyla genç nesillere hizmet sağlamanın, sigorta şirketlerinin bölgedeki ruh sağlığı direncini iyileştirmeye yardımcı olabileceği kilit alanlardan biri olduğunu belirtti.

Genel olarak, tele-sağlık ve H&W uygulamaları gibi çeşitli ruh sağlığı destek platformları, geleneksel tıbbi hizmetlerin ötesine geçiyor ve bunların benimsenmesi genç nesil arasında en yüksek seviyede.