SEDDK Başkanı Eroğlu, deprem bölgesindeki acenteleri dinledi

 

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde depremzede sigorta acenteleri için düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Acentelerin talep ve sorunlarının değerlendirildiği toplantıda sektöre yönelik alınacak aksiyonlar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (TOBB SAİK) ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen istişare toplantısında OHAL bölgesindeki acentelerle buluştu.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB SAİK Üyesi Osman İnandıoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda acentelerin talep ve sorunları değerlendirildi. Başkan Eroğlu, OHAL bölgelerinde aldıkları tedbirler ve operasyonel süreçler hakkında bilgi vererek, sektöre yönelik alınan veya alınması gereken aksiyonları paylaştı.

Toplantı öncesi Malatya ve Adıyaman acente temsilcileriyle bir araya gelerek sorunları yerinde tespit etmeye çalıştıklarını belirten SEDDK Başkanı Eroğlu, OHAL bölgesindeki temaslarının devam edeceğini ifade etti. SEDDK Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yusuf Dinç, TOBB SAİK Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Başkanı Yavuz Özçağin ve çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı toplantı, konuşmaların ardından acentelerden gelen görüş ve sorunların değerlendirilmesiyle interaktif ortamda devam ederek sona erdi.