Bir Usta Bin Usta’ya “Yılın Topluma Değer Katan Projesi” ödülü  

Anadolu Sigorta’nın kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandırmak ve geleceğin yetenekli ustalarını yetiştirmek için hayata geçirdiği projesi “Bir Usta Bin Usta”, İDA tarafından düzenlenen PRİDA ödül töreninde Yılın Topluma Değer Katan Projesi ödülünün sahibi oldu.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından tasarlanan ve düzenlenen PRİDA İletişim Ödüllerinde 18 kategoride Türkiye’nin önde gelen iletişim projeleri ödüllendirildi.

Dokuzuncu yılında kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandıran ve yeni usta adayları yetiştirmeye devam eden “Bir Usta Bin Usta” projesi kapsamında bugüne kadar 40 mesleki eğitim düzenlenip 748 usta adayına eğitim verildi. Kursiyerler, MEB onaylı usta öğretici niteliğindeki kurs bitirme sertifikalarını alarak mezun oldu. Böylece kurslar aracılığıyla bir yandan yerel mesleklerin kaybolması engellenirken bir yandan da kurslara katılanlara yeni iş olanakları yaratılmış oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nün teknik danışmanlığında yürütülen proje kapsamında her yıl 5 ilde, 3 ila 6 ay arasında değişen eğitim programlarıyla 5 mesleki kurs düzenleniyor. Ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen projeyle, 10 yıl boyunca 50 mesleğin ve toplam bin usta adayının desteklenmesi hedefleniyor.