Anadolu Hayat Emeklilik’ten hatırlatma!

Temmuz ayı itibarıyla toplam çalışan sayısı 10-49 arasında olan kurumların otomatik katılım süreçlerini tamamlayarak, çalışanlarını sisteme dahil etmesi gerekiyor.

2017 yılı başından itibaren kademeli geçişle uygulamaya giren otomatik katılımın beşinci fazı 1 Temmuz’da başladı. Çalışan sayısı 10 ile 49 arasında olan yaklaşık 213 bin kurumun Temmuz ayı içinde sisteme dâhil olması bekleniyor. Anadolu Hayat Emeklilik otomatik katılıma ilişkin tüm süreçleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak için, birkaç dakika içinde otomatik katılıma giriş işlemlerinin tamamlanabildiği online otomatik katılım sayfasını kurumların, serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin hizmetine sundu.

10-49 arasında çalışanı olan kurumların otomatik katılıma geçişlerinin Temmuz ayı itibarıyla başladığını ve ücret ödeme tarihlerine bağlı olarak Temmuz ayında tamamlanması gerektiğini hatırlatan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “213 bin dolayında kurum sisteme dahil olacak. Bu kurumlar için süreçlerini hızlı ve verimli yönetmenin en öncelikli konular arasında olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle iş ortaklarımızın otomatik katılım için harcayacakları eforu minimuma indirmeyi hedefledik” dedi.

Şirketlerin yüklerini hafifletiyor

2017 yılında otomatik katılımın faaliyete geçmesiyle birlikte bugüne kadar 4 milyonu aşkın çalışanın tasarruf etmeye başladığına dikkat çeken Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, kurumların veya serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin, anadoluhayat.com.tr internet sitesindeki “Online Otomatik Katılım” sayfasından diledikleri anda teklif alarak otomatik katılım sözleşmelerini hemen oluşturabildiklerini belirtti. Ayrıca, katılımcıların bireysel emeklilik hesaplarına ilişkin tüm işlemler için kurumların bordro programlarıyla entegre çalışabildiklerini dile getiren Erkan, “Şirketimizin online entegrasyon sağladığı bordro uygulamalarını kullanan işverenler, otomatik katılım kapsamında açılan bireysel emeklilik hesaplarına ilişkin pek çok işlemi anlık olarak gerçekleştirebiliyor. Bu sayede operasyonel süreçlerde kolaylık sağlanırken, olası hatalar minimuma indirgeniyor” dedi.